۱۳۹۰ آذر ۲, چهارشنبه

تشنج در مراسم معارفه کاندیداهای شورای صنفی دانشکده نفت آبادان توسط اعضای بسیج


مراسم معارفه نامزدهای انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشکده نفت آبادان، پس از سخنان دبیر سیاسی انجمن اسلامی سابق این دانشکده، توسط بسیج دانشجویی به آشوب کشیده شد.

به گزارش دانشجونیوز، پس از سخنان سینا فخاریان، دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی، در انتقاد از جو امنیتی و فضای بسته حاکم بر دانشگاه صنعت نفت، مراسم به وسیله بسیج دانشجویی و با دخالت حراست دانشگاه و نیروهای امنیتی به تشنج کشیده شد.
پس از برخورد فیزیکی اعضای بسیج، دانشجویان مجبور به ترک محل برگزاری مراسم شدند و مراسم نیمه تمام باقی ماند. گزارش های رسیده حاکی از آن است که پس از این حادثه سینا فخاریان دبیر سیاسی انجمن اسلامی و محمد احمدلو مسئول روابط عمومی سابق تشکل مذکور، که در جریان این حادثه مورد ضرب وشتم قرار گرفته بودند، اطلاعی در دسترس نیست.
در این برنامه قائم مقام پیشین بسیج دانشجویی ضمن دفاع از برخوردهای صورت گرفته نهادهای امنیتی با دانشجویان این دانشگاه و "نخاله" خطاب کردن دانشجویان دگراندیش، موجب جریحه دار شدن احساسات دانشجویی، و در پی آن شدت گرفتن درگیری ها و برخوردهای فیزیکی شد.
شایان ذکر است انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه، با حکم هیئت نظارت و با پیگیری مسرانه ریاست دانشگاه سال گذشته لغو مجوز گردیده و دانشجویان دانشگاه شاهد برخوردهای گسترده انضباطی و امنیتی به بهانه های واهی بودند. 
دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر