۱۳۹۰ آذر ۵, شنبه

در صورت تهدید، سپر موشکی در ترکیه را می‌زنیم


رادیو آلمان: سردار حاجی‌زاده در گردهمایی بسیج در لرستان اعلام کرد که در صورت تهاجم به ایران، سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه نخستین هدف سپاه خواهد بود. سردار یدالله جوانی نیز مراکز هسته‌ای اسراییل را از جمله اهداف ایران دانست.
حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش، در یک نشست خبری در روز شنبه (۵ آذر/۲۶ نوامبر) اعلام کرد که «رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش با نام ولایت ۹۰ در منطقه‌ای به وسعت دریای عمان تا اقیانوس هند برگزار می‌شود».
در پی گزارش برخی روزنامه‌های خارجی از احتمال حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران ، در روزهای گذشته محافل سیاسی ایرانی در خارج و داخل دست به موضع‌گیری‌‌های متفاوتی در این زمینه زدند. ابهام پیرامون انفجار در پایگاه موشکی سپاه پاسداران در ملارد بر این گمانه‌زنی‌ها افزود.
واکنش مقامات جمهوری اسلامی به افزایش تحریم‌ها و تهدیدها نیز به روال معمول برگزاری رزمایش و رژه‌های نظامی است. در روز جمعه (۴ آذر/۲۵ نوامبر) یک نمایش خیابانی از بسیج ضد‌شورش در تهران برگزار شد. به گفته مقامات نظامی ۵۰ هزار نفر در این رزمایش شرکت داشتند.
محمدرضا نقدی، رئیس بسیج، حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، و مرتضی تمدن، استاندار تهران، از واحدهای ضدشورش بسیج در مقابل سفارت آمریکا سان دیدند. با توجه به گزارش‌های تصویری، نوع تسلیحات و واحدهای شرکت‌کننده، این نمایش بیشتر در جهت قدرت‌نمایی در مقابل اعتراضات و نا‌آرامی‌های داخلی و نه مواجهه با دشمن خارجی تدارک دیده شده بود.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران آمریکا را تهدید به عملیات تلافی‌جویانه کرد
سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه، در گردهمایی بسیج در خرم‌آباد گفت: « امروز آمریکا به خاطر رژیم صهیونیستی (اسراییل) به دنبال استقرار سپر موشکی در ترکیه است و آنها برای فریب دنیا و ملت ترکیه می گویند که ناتو به دنبال ایجاد این سپر موشکی است.»


سردار حاجی‌زاده مدعی شد که ناتو تبدیل به پوششی برای فعالیت‌‌های نظامی آمریکا شده است. وی افزود: «ملت ترکیه ملتی آگاه هستند و ما مطمئن هستیم که این ملت هوشیار جلوی این توطئه را خواهند گرفت.»
سردار حاجی‌زاده تاکید کرد: «ما آماده‌ هستیم در صورتی‌که مورد تهدید قرار بگیریم اول سپرهای موشکی ناتو در ترکیه را بزنیم و بعد به دنبال اهداف بعدی خواهیم بود.»
وی همچنین به برپایی «جنگ نرم و ایجاد توطئه از سوی دشمن در انتخابات مجلس» اشاره کرد. حاجی‌زاده مدعی شد: «ما در دهه اول انقلاب آسیب‌پذیر بودیم، ولی امروز مدافعان اسلام و انقلاب اسلامی ایران از پشت مرزهای استکبار و رژیم صهیونیستی تا غرب ایران امتداد پیدا کرده و اگر آنها بخواهند شیطنت کنند فقط بسیجیان استان لرستان برای پاسخ‌گویی به آنان کافی است.»
سردار جوانی: در صورت تهاجم، به تاسیسات اتمی اسراییل حمله خواهیم کرد
در این میان سردار یدالله جوانی، مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، آشکارا اعلام کرد که در صورت حمله به ایران، علمیات دفاعی محدود به درون ایران نخواهد ماند. او گفت: « اگر ما مورد تهاجم دشمن قرار بگيريم صرفا در موضع حركت‌های پدافندی در درون جغرافيای خود عمل نمی‌‌كنيم بلكه با عمليات آفندی می‌‌توانيم ضربه متقابل را در درون خاك دشمن به دشمن وارد کنیم.»
وی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «اگر اسراییل موشکی را به یکی از تاسیسات هسته‌ای یا مراکز حیاتی مان شلیک کند، باید بداند که هر نقطه‌ای از اسراییل از جمله مراکز هسته‌ای آنها هدفی برای موشک‌های ما خواهد بود و ما امروز این توان را داریم.»
سردار جوانی با اشاره به افزایش خطر حمله احتمالی به ایران بار دیگر کشورهای غربی را تهدید کرد و گفت: «ما همواره اين مطلب را مدنظر داريم كه دشمن از سر عصبانيت و ناراحتی ممكن است حماقت كند و دچار يك اشتباه راهبردی شود و بخواهد تهديدهای خود را پياده كند. مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌فقيه و فرمانده كل قوا خيلی صريح فرمودند كه جواب ملت ايران جواب روشنی است و نظاره‌گر اين تهاجم نخواهيم بود و اگر دشمن بخواهد تعرض كند بايد منتظر سيلی‌‌های محكم و مشت‌های پولادين ملت ايران باشد.»
وی تشدید تحریم‌ها و موضع‌گیری تند کشورهای غربی را نه در رابطه با برنامه جنجال‌برانگیز اتمی ایران، بلکه در ارتباط با عصبانیت غرب از «بیداری اسلامی و قیام ملت‌ها» در منطقه دانست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر