۱۳۹۰ مرداد ۲۹, شنبه

وبسایت اصولگرا: پخش انیمیشن پلنگ صورتی «آموزش سکولاریسم» استسایت اصولگرای "الف"، نزدیک به احمد توکلی، نماینده مجلس ایران، طی انتشار یادداشتی از "محمود آرامش" پخش انیمیشن شناخته شده «پلنگ صورتی» از سوی صدا و سیمای ایران را «آموزش سکولاریسم» و «ترویج فرهنگ غربی» دانسته و افزوده است: سری جدید انیمیشن پلنگ صورتی مصداق روشن آموزش سکولاریسم است.
به گزارش دانشجونیوز، نگارنده این مطلب در وبسایت الف که از گفتگویش با یک دانشجوی فرانسوی در مورد سکولاریسم شروع کرده و پخش انیمیشن و کارتون هایی نظیر پلنگ صورتی را در راستای آموزش «سکولاریسم به کودکان» ارزیابی کرده است.
در این یادداشت وی از دانشجوی فرانسوی نقل کرده که «ما در فرانسه از تنوع نژادی و حتی از مهاجرت خارجی‌ها به کشورمان استقبال می کنیم، مشروط بر اینکه اعتقادات و سنت‌هایشان را پشت مرزها رها کنند و با خودشان وارد جامعه فرانسه نکنند.»
گفته می شود داستان این انیمیشن به طور خلاصه از این قرار است که دو همسایه پلنگ صورتی با یکدیگر درگیر شده‌اند. علت درگیری هم این است که یکی از همسایه‌ها (که سیبیل دارد ولی ریش ندارد) به ریش داشتن و سیبیل نداشتن همسایه دیگر معترض است؛ و بالعکس!
در پایان، راه‌حلی که «پلنگ صورتی» برای حل این معضل ارائه می‌دهد، «حذف» و تراشیدن همزمان «سیبیل» و «ریش» این دو همسایه است.
و بدین ترتیب، همسایه ها دلایل خود را برای دعوا از دست می دهند و همه چیز به خوبی و خوشی به پایان می رسد.
نویسنده این یادداشت از دیالوگ ها و تصاویر این انیمیشن به این نتیجه رسیده که این نحوه نگرش به زبان ساده در صدد «آموزش سکولاریسم به کودکان» است.
نگارنده این یادداشت حتی ارتباط داستان فوق الذکر با ایده سکولاریسم را «واضح» دانسته و تاکید کرده که «نیازی به توضیح اضافه احساس نمی‌شود»
نویسنده این یادداشت در پایان با تاکید بر فرهنگ ایرانی- اسلامی و با تذکر به صدا و سیمای جمهوری اسلامی اظهار امیدواری کرده که «ان شاء الله در آینده نظارت بیشتری روی برنامه های ویژه کودکان صورت گیرد، تا در این برنامه‌ها شاهد ترویج فرهنگ غربی نباشیم.»
دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر