۱۳۹۰ مرداد ۲۳, یکشنبه

احداث پایگاه نظامی سپاه پاسداران در بندر لاذقیه سوریه


به گزارش سایت عصر ايران، روزنامه ديلي تلگراف در گزارشي كه روز شنبه در اين باره منتشر كرده مدعي شده است كه قرار داد تاسيس اين پايگاه كه 23 ميليون دلار هزينه آن از سوي ايران تامين مي شود ، بين نيروي قدس سپاه و پاسداران و اطلاعات ارتش سوريه منعقد شده است.
بر اساس اين گزارش قرار است از اين پايگاه به عنوان ترمينال اصلي انتقال ابزار آلات نظامي سپاه پاسداران به سوريه استفاده شود.
همچنين در اين گزارش ادعا شده كه از ابتداي سال جاري ميلادي يك مركز فرماندهي مشترك در فرودگاه بين المللي دمشق بين ايران وسوريه ايجاد شده كه هواپيماهاي حامل سلاح از ايران را در فرودگاه دمشق تحويل مي گيرد ، اما تاسيس يك پايگاه نظامي در بندر لاذقيه با توجه به اينكه اين بندر همچون شهر دمشق در زير نظارت دقيق بين المللي نيست ، اهميت بیشتري براي ايران و سوريه دارد.
به ادعای اين گزارش تاسيس اين پايگاه به عنوان تلاشي است از جانب ايران براي حمايت از حكومت بشار اسد كه از 5 ماه پيش تا كنون درگير تظاهرات و شورش ها عليه حكومت خود است.
بر اساس اين گزارش پس از ساخت اين پايگاه واحدهايي از نيروي قدس سپاه به طور دايم در آن مستقر خواهند شد تا بر دريافت محموله هاي دريايي اسلحه از ايران به سوريه نظارت كنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر