۱۳۹۰ مرداد ۲۵, سه‌شنبه

با وجود برادران قاچاقچی و اسکله های غیر قانونی سپاه پاسداران قاچاق طلا ریشه کن نمی شود

ايلنا: عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت:اخذ ماليات بر ارزش افزوده از طلا نه تنها منجر به كاهش قاچاق نشده بلكه هزينه‌هاي اضافي نيز به مصرف كننده تحميل كرده است. عزت الله يوسفيان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا با اعلام اين مطلب افزود: هر چند آنچه كه قانون باشد بايد در كشور اجرا شود اما تدوين قانون نبايد يك تقليد كوركورانه از اقتصاد ساير كشورها باشد.
وي ادامه داد : پيش از اجراي قانون بايد مقدمات مورد نياز آن در جامعه فراهم شود كه قانون اخذ ماليات به ارزش افزوده بر طلا نيز جدا از آن نيست.
عضو كميسيون برنامه و بودجه با اشاره به انواع ماليات در كشور گفت: در ايران ماليات مستقيم، غير مستقيم و ارزش افزوده از مردم گرفته مي‌شود كه ماليات غيرمستقيم و ارزش افزوده فشار زيادي به بخش توليدي و صنعتي وارد كرده است.
نماينده آمل در مجلس شوراي اسلامي‌افزود: بازار اقتصادي و بازار دادو ستد ايران در مرحله‌اي نيست كه بتواند هزينه‌هاي سربار را تحمل كند.
عضو كميسيون برنامه و بودجه و مجلس شوراي اسلامي‌ گفت: آنچه مشخص است با فشاري كه پس از قانون هدفمند يارانه‌ها به بخش اقتصادي وارد شده است دستگاه‌هاي تصميم گير را در شرايطي قرار مي‌دهد كه ملزم به توقف اخذ ماليات به ارزش افزوده بويژه دربازار طلا شوند.
يوسفيان ملا يادآور شد: پيش از آنكه با پرداخت هزينه‌هاي بسيار ناگزير به توفق ماليات بر ارزش افزوده طلا شويم بايد تا آماده شدن مقدمات ،اجراي اين قانون حداقل پنج سال متوقف شود. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر