۱۳۹۰ مرداد ۲۳, یکشنبه

بی خبری از محمد توانا، از مجروحان جنگ ایران و عراقبا گذشت شانزده روز از بازداشت محمد توانا، از مجروحان جنگ ایران و عراق، وی حتی یک تماس تلفنی هم با خانواده نداشته است. 
همسر محمد توانا، که روز چهارم مرداد ماه در مشهد بازداشت شده، می‌گوید "تنها زمانی که وی بازداشت شد، به همراه مامورین اطلاعات به منزل آمده و وسایل شخصی و دست نوشته‌ها و شماره‌های تلفن شخصی او را برداشته‌اند و زمانی نیز که توانا به آن‌ها گفت من خودم جانباز هستم و شما با این کار‌هایتان به تمامی جانبازان توهین می‌کنید، مامور اطلاعات پاسخ داد جانبازیت مال دوران خودت بوده و شما اکنون یک مشت خائن هستید." 
به گزارش جرس، هم جنین پرونده‌ای در شعبه ٩۰۴ بازپرسی دادگاه انقلاب که فردی بنام منصوری مسئول آن است تشکیل شده، ولی زمانی که همسر توانا به بازپرسی مراجعه کرده و دلیل بازداشت و اتهاماتش را پرسیده، منصوری جوابی نداده و گفته ما به خود متهم اتهاماتش را تفهیم کردیم و به شما کاری نداریم. حتی اجازه نداده‌اند که وکیلی بتواند برای ایشان اعلام وکالت کند. 
این گزارش می‌افزاید بعد از شانزده روز هنوز هیچ خبری از محمد توانا نیست و حتی اجازه تماس تلفنی با خانواده‌اش را نداده‌اند. 
همچنین آمده است همزمان با محمد توانا، چند تن دیگر از دوستانش بازداشت شده‌اند. 
گفتنی است این افراد چهارم مرداد ماه همایشی فرهنگی به یاد فردوسی و شاهنامه داشتند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر