۱۳۹۰ مرداد ۲۴, دوشنبه

صدور حکم اعدام برای دو زندانی سیاسی کرد دیگر در کردستان ایران

گزارش دریافتی :دو زندانی سیاسی کرد به نامهای علی افشاری و محمد عبدالهی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا در دادگاه شهر ارومیه به اعدام محکوم شدند.

بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، دو زندانی سیاسی کرد به نامهای علی افشاری که در تاریخ 23 آذر ماه سال 1389 در شهر مهاباد بازداشت شد و به علت زخمی بودن در هنگام بازداشت مدتی را در بیمارستان بستری شد و بعد از آن به زندان مرکزی ارومیه منتقل و در دادگاه انقلاب این شهر به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی و همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم به اعدام محکوم شد و محمد عبدالهی برادر زندانی سیاسی که قبلا حکم اعدام داشت سال گذشته توسط نیروهای امنیتی شهر بوکان بازداشت و در دادگاه انتقلاب شهر ارومیه به اتهام اقدام علیه ملی و محاربه با خدا و همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم به اعدام محکوم شد.
گفتنی است با صدور حکم اعدام برای این دو زندانی سیاسی فعالین سیاسی و مدنی در کردستان و محکوم به اعدام به 15 نفر رسیدند. که به قرار زیر است :
زینب جلالیان ، حبیب الله‌لطیفی ، حبیب الله‌گلپری پور ، رشید آغکندی ، شیرکو معارفی ، مصطفی سلیمی ، انور رستمی ، سید جمال محمدی ، سید سامی حسینی ، عزیز محمدزاده‌ ، عبدلله‌سروریان ، زانیار مرادی ، لقمان مرادی ، علی افشاری ، محمد عبدالهی


انتشار و ارسال از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر