۱۳۹۰ مرداد ۲۸, جمعه

حمله پلیس و لباس شخصی ها به منازل منطقه سعادت آباد تهران ...

article picture


حمله کماندویی پلیس و لباس شخصی ها به منازل منطقه سعادت آباد تهران و ادامه نقض حریم خصوصی شهروندان
در ادامه عملیات پلیس تهران برای جمع آوری آنتن های ماهواره ای که با حمله به منازل مردم در بخش های مختلف شهر همراه است، سه شنبه گذشته ۲۵ مرداد اکیپ ویژه عملیات پلیس تهران با همراهی برخی نیروهایی که لباس شخصی بر تن داشته اند به منازل سعادت آباد تهران هجوم بردند.
یکی از ساکنان محل به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: “در این هجوم ماموران ضمن ایجاد رعب و وحشت در ساکنان محل اقدام به تخریب دیش های ماهواره روی پشت بام منازل کردند.”‏ همچنین ماموران پلیس به منازل مردم وارد شده و اقدام به تهدید و ارعاب ساکنان محل نموده اند. ماموران کماندویی پلیس نیز با طناب از دیوار منازل مردم با لا رفته و از ایوان وارد منازل مردم شده اند.

در این حمله برخی ماموران لباس شخصی نیز حاضر بوده اند وبه گفته منابع محلی برخی از آنها نقش فرماندهی حملات را بر عهده داشته اند. نیروهای لباس شخصی ضمن حضور اقدام به فیلمبرداری و عکاسی از این حملات کرده اند.
در دو سال گذشته تا کنون روزنامه های متعددی توقیف شده اند و سپاه پاسداران مسئولیت ارسال پارازیت بر روی شبکه های ماهواره ای خبری را پذیرفته است.حمله به منازل مردم نیز اقدامی دیگر در راستای همین سیاست دولت ایران میباشد. دولت ایران با ارسال پارازیت بر روی شبکه های ماهواره ای خبری ، بستن مطبوعات ، بازداشت گسترده خبرنگاران و روزنامه نگاران و اکنون حمله به منازل مردم برای تخریب و جمع آوری ماهواره ها حق مردم ایران از آگاه شدن از اخبار و اتفاقات را محدود کرده است.
جمع آوری تجهیزات ماهواره ای در برخی مناطق تهران و شهرهای دیگر همچنان ادامه دارد. برخی از شهروندان می گویند عملیات جمع اوری همراه با ارعاب بوده است. عکس ها تو منبع محلی در اختیار کمپین قرار داده شده است. عکس های بیشتر را در پایان این مطلب می توانید ببینید.
منبع یاد شده همچنین مدعی شد برخی از ساکنانی که هنگام حمله و ورود نیروهای پلیس به منازلش ، در خانه نبوده اند گفته اند که طلا ، جواهر و اشیاء قیمتی از منزل آنها ربوده شده است. گفتنی است حملات منظم تیم های پلیس تهران به منازل مناطق مختلف این شهر جهت تخریب و جمع آوری دیش های ماهواره ای در ماه رمضان شدت گرفته است و پیش از این و در هفته های گذشته اخبار متعددی از ارعاب مردم در این حملات منظم و سازماندهی شده پلیس منتشر شده بود.
پیش از این در اوائل خرداد ماه سال جاری سرداراحمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی درباره جمع آوری تجهیزات ماهواره ای گفته بود: « پلیس برای ورود به مشاعات مجوز قانونی گرفته است و ورود نیروهای پلیس به پشت بامها و مراکزی که تجهیزات دریافت ماهواره به صورت آشکار در آنها وجود دارد با اخذ مجوز قضایی و توام با اخلاق صورت میگیرد.» این درحالی است که موارد متعددی از نقض حریم خصوصی و ورود بدون اطلاع به منازل در مناطق مختلف گزارش شده است.
این حملات در حالی انجام میگیرد که محمود احمدی نژاد بارها در مصاحبه هایش با رسانه های خارجی از آزاد بودن استفاده از ماهواره در ایران خبر داده بود. دولت ایران طی سالهای گذشته از اهرم های مختلفی برای تحدید آزادی بیان استفاده کرده است. سانسور مطبوعات و کتاب از یک سو و فیلترینگ سایت های اینترنتی و جلوگیری از دسترسی داشتن مردم به آنتن های ماهواره بخش دیگری از سیاست های دولت برای محروم کردن مردم از رسانه های آزاد بوده است.
لینک زیر :گزارش تصویری ، با تجاوز به حریم خصوصی مردم تمام مشکلات مملکت حل شد!
http://parsdailynews.com/87894.htm
کمپین بین المللی حقوق بشردرایران
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر