۱۳۹۰ آبان ۲۰, جمعه

افشای پرونده زمین‌خواری برادران لاریجانی

article picture

راز «مهربانی» لاریجانی با وزیر اقتصاد چه بود؟
دفاع غیر منتظره علی لاریجانی رئیس مجلس از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، نگاه نمایندگان را تغییر داد و در ‌‌نهایت وزیر اقتصاد در میان ناباوری افکار عمومی دوباره رای اعتماد گرفت تا گره کور اختلاس نه تنها حل نشود که گرههای تازه بر آن افزوده شود.
صبح امروز، گلرخ مهدویانی: مجلس هشتم در حالی هفته گذشته وزیر اقتصاد را برای استیضاح در خصوص رسوائی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی به صحن علنی مجلس فراخواند که بسیاری‌ها گمان می‌کردند مجلس قرار است با برکناری وزیر، غائله اختلاس بزرگ را با گرفتن یک قربانی به پایان برساند.
اظهارات نمایندگان اصولگرای مجلس حتی انانی که به میانه روی در خصوص درگیری مجلس و دولت مشهور بودند به عدم رای اعتماد به وزیر اقتصاد نشان از فضایی آماده و موافق برای کنار گذاشتن یکی دیگر از وزیران کابینه محمود احمدی‌نژاد دارد.
در این میان دفاع غیر منتظره علی لاریجانی رئیس مجلس از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، نگاه نمایندگان را تغییر داد و در ‌‌نهایت وزیر اقتصاد در میان ناباوری افکار عمومی دوباره رای اعتماد گرفت تا گره کور اختلاس نه تنها حل نشود که گرههای تازه بر آن افزوده شود.در این میان سوالی که بیش از همه مطرح می‌شود این است که میان محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی در ساعت موسوم به ساعت «نماز و ناهار» چه گذشت که رئیس مجلس را به دفاع از وزیر اقتصاد مشکل دار وا داشت؟

بخشی از راز این ماجرا را می‌توان در نطق علی مطهری یافت آنجا که وی در بیان دلایل خود برای استعفا از نمایندگی مجلس در اعتراض به عدم پرسش و استیضاح احمدی‌نژاد از پرونده‌هایی سخن گفت که در اختیار محمود احمدی‌نژاد قرار دارد و به همین علت، هیات رئیسه مجلس از پرسیدن سئوال از رئیس جمهور ممانعت می‌کند و حتی به وزیر اقتصاد نیز کمک کرد تا رای اعتماد بگیرد.
در همین زمینه یک منبع آگاه به خبرنگار صبح امروز گفت: «احمدی‌نژاد برادران لاریجانی را تهدید کرده است، که اگر بخواهند دولت وی را زیر فشار بگذارند، پرونده زمین خواری گسترده «جواد لاریجانی» را افشا می‌کند و جزئیات این پرونده‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد».
وی که نخواست نامش فاش شود در ادامه افزود: «بنا بر مدارک موجود، صادق لاریجانی نیز زمینی را به اسم “حوزه علمیه” دریافت کرده است اما در آن “گاوداری” احداث کرده است که پرونده این تخلف نیز در اختیار دولتی هاست».
وی همچنین تاکید کرد: «البته پرونده زمین خواری برادران لاریجانی محدود به همین دو مورد نیست و لاریجانی‌ها ده‌ها هکتار زمین از اطراف وارمین تا سیاه کوه گرمسار را به طرق غیر قانونی تصرف کرده‌اند و در آن مزارع پرورش شترمرغ و گاوداری احداث کرده‌اند».
با توجه به این سخنان به نظر می‌رسد، مساله اسناد سرقت شده از وزارت اطلاعات توسط دولتی‌ها به حقیقت نزدیک باشد و دلیل مهربانی علی لاریجانی با محمود احمدی‌نژاد تنها وجود همین پرونده هاست.
پیش‌تر نیز جواد لاریجانی به این معروف شده بود که هر بار خلافی می‌کرد و لو می‌رفت علیه اصلاح طلبان یک موضع تند می‌گرفت تا پرونده‌اش تحت الشعاع قرار گیرد!
در طی سالهای اخیر مباحثی چون «آقازاده‌ها» و افشاگری‌های «عباس پالیزدار» تنها بخش‌هایی از فساد گسترده مسئولان عالی رتبه حکومتی است که خود را نائب امام زمان می‌داند.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر