۱۳۹۰ آبان ۱۷, سه‌شنبه

مرحله‌ی اول بازگشت به دوران طلائی: سانسور و جعل خبر!

article picture

علیرضا رضایی:حضرت مسیح* در گفتگو با صدای امریکا تصریح کرد که رسانه‌های اولترا سبز محلی برای انتشار بدون سانسور اخبار جنبش سبز هستند. ما ضمن تأئید شدید تلاوت این حضرت، در اینجا تعدادی از خبرهای منتشره در این سایت‌ها به مراه اصل خبر را می‌آوریم:
یک خبر در سایت نرس: تمام خانواده‌ی کروبی با انتشار نامه‌ای و امضاء بیانیه‌ای و طی تماس‌های مکرر تلفنی، با اصرار به ما التماس کردند که از تاریخ دوازدهم آبان به بعد خبرهای شیخ شجاع فقط در سایت شما منتشر بشود.
اصل خبر که بعداً خود خانواده‌ی مزبور منتشر می‌کنند: صد نفر از نرس هر کدام روزی سیصد دفعه به یکی از اعضاء خانواده‌ی کروبی زنگ زدند گفتند به‌خدا ما پول نداریم، بدبختیم، سایت‌مان دارد بسته می‌شود ، هیچکس حاضر نیست برایمان کار بکند، هر مطلبی که منتشر می‌کنیم همه یک هفته بهمان فحش خواهر مادر می‌دهند، ملت به‌خاطر کارهای ما در این مدت حاضر نیستند دیگر حتی ریخت موسوی را ببینند، شما جان مادرتان خبرهای کروبی را به ما هم بدهید که منتشر کنیم، قول می‌دهیم که اگر درباره‌ی امام و نظام و رهبری نباشد سانسورش نکنیم. ضمناً این اتفاق در تاریخ 12 آبان یک سالی! افتاده.یک خبر در تلویزیون نارسا: به نقل از سربازان گمنام نارسا صد و پنجاه و هشت زندانی بندهای سیاسی-امنیتی با انتشار نامه‌ای حمایت قاطع خود را از مواضع اخیر شورای هماهنگی راه سبز اعلام و بر تمامی مفاد آن تاکید کردند.
اصل ماجرا: اردشیر امیر ارجمند دوباره رفت یکجائی یک چیزی از طرف جنبش سبز گفت که صدای همه درآمد. تمام سایت‌ها و وبلاگ‌ها چند روز پشت سر هم مطلب نوشتند و ملت برای هزارمین بار اعلام کردند که این بابا هر کی که هست به حضرت عباس نماینده‌ی ما نیست. ایشان ته تهش سخنگوی یک شورای عجیب غریب مجهول الهویه‌ای است که در اعلام مواضعش باز صد رحمت به مواضع جمهوری اسلامی. بعد از این اتفاق بعضی‌ها که طبق روال اسم ندارند ولی احتمالاً وجود دارند و عموماً با نام «منابع مطلع ما» خطاب می‌شوند می‌روند سراغ خانواده‌ی زندانیان سیاسی و ناگهان یک نامه از داخل زندان به اسم تعدادی از زندانیان در حمایت از مواضع شورا منتشر می‌شود. خبرنامه در ملاقات‌ها به داخل زندان می‌رود و هر کسی که اسمش توی نامه بود انتشار آنرا تکذیب می‌کند. این قسمت و قسمت‌های بعدی چون مهم نیست تلویزیون نارسا ترجیحاً قرآن پخش می‌کند.
یک خبر دیگر در سایت کلمپه*: نامه‌ی بیستم محمد نوری زاد به مقام معظم رهبری: شما آدم خیلی شریفی هستید و من از شما خواهش می‌کنم که همه از جمله خودتان را به تقوا دعوت کنید تا دسته جمعی رستگار بشویم.
اصل نامه‌ی نوری زاد : به «شما» بعنوان یک «آدم» می‌گویم که در زندانها «خیلی» جنایت در حق کسانی که انسان‌های «شریفی هستند» اعمال می‌شود «و من از شما» می‌خواهم که دست از این جنایت‌ها بردارید و از خانواده‌ی زندانیان هم هر چقدر «خواهش بکنید که همه» از سر تقصیرات عوامل نظام «از جمله خودتان» بگذرند باز هم فایده ندارد و تازه شما ادعا دارید که همه «را به تقوا دعوت کنید تا» ریشه‌ی ظلم و ستم برچیده بشود حال آنکه خودتان بزرگترین دیکتاتور عالمید و روزی این ملت «دسته جمعی» شما را به زیر خواهند کشید ، باشد تا آن روز «رستگار بشویم»!
* یکی از پیام-بران
** کلمپه نوعی شیرینی کرمانی است!
علیرضا رضایی/خودنویس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر