۱۳۹۰ آبان ۱۶, دوشنبه

همانند رفتار نرون در عصر باستان، می‌خواهند کشیش جوان ایمانش را انکار کند تا اعدام نشود!

article picture

این کشیش به خوبی توضیح داده است که هیچ چیز را انکار نمی‌کند زیرا او در زندگی اش هرگز مسلمان نبوده است، همچنین همه جا به دنبال روش‌هایی برای تسلیم و به زانو در آوردن او بوده‌اند از جمله با تجویز داروهای آرام بخش با دوز بالا،سعی در شکستن اراده‌ او کرده‌اند. سپس به خانواده‌‌اش هم حمله کرده و همسرش را نیز دستگیر، بازداشت و حتی بدون وکیل سریعا دادگاهی کرده‌اند و به دلیل این که شریکِ جرم همسرش است به حبس ابد در زندان محکوم کرده‌اند.
***
ایران: کشیشی که اعدام را، به انکار ایمانش ترجیح می‌دهد
همانند رفتار نرون در عصر باستان، با نخستین شهدای مسیحی(۱)، سیدها و ملاهای دولت احمدی نژاد می‌خواهند کشیش کلیسایی را وادار کنند تا برای فرار از مجازات اعدام، ایمانش را انکار کند. یوسف ندرخانی مردی ۳۴ ساله و پدر دو کودک، مدت ۱۰ سال است که در منطقه گیلان، در ۲۵۰ کیلومتری تهران، کشیش کلیسا است. از سال ۲۰۰۹، این خادم خدا که در کلیسای انجیلی کار می‌کند، و تقریبا به طور آزادانه خودش کشیشانی را تعلیم می‌دهد، آن‌ هم در کشوری با ۶۸ میلیون نفر جمعیت، که ۹۹ درصد جمعیتش مسلمان‌اند. اما با این حال در ایران ۳۰۰۰۰۰ مسیحی زندگی می کنند، مثل کشیش ندرخانی، که اکثر آن‌ها ارمنی و چندین هزار نفر از آنان جزء خانواد‌های قدیمی و با اصالت‌اند. در واقع این موضوع برای مسیحیان نقطه‌ی ضعفی بزرگی محسوب می‌شود.‌در سال ۲۰۰۹، دولت جمهوری اسلامی تصمیم گرفت که باید همه‌ دانش آموزان مدرسه‌ایی دوره‌های قرآنی را در مدرسه بگذرانند و این موضوع شامل حال فرزندان خانواده‌های ارمنی نیز می‌شود. بنابراین یوسف ندرخانی در شهر رشت به مدرسه‌ایی، که در آن‌ پسرانش دانیل نه ساله و یواِل هفت ساله درس می‌خوانند، می‌رود تا آن‌ها را از مدرسه‌ بیرون بیاورد. براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی از سال ۱۹۷۹، آزادی همه‌ مذاهب اهل کتاب را به رسمیت شناخته است و بنابراین این موضوع برای مسیحیان حداقل در ظاهر! نیز صادق است.
اما، کشیش ندرخانی در همان شب توسط پلیس مخفی بازداشت و دستگیر می‌شود. و برای اولین بار او را ۱۲ اکتبر ۲۰۰۹ در مقابل یک دادگاه نیمه سیاسی نیمه محرمانه حاضر می‌شود و به اتهام ارتداد از دین متهم می‌گردد. کشیش ندرخانی به خاطر مسیحی بودنش و مرتد شدنش از اسلام شماتت می‌‌گردد.
بسیج بین‌الملی
این کشیش در سلول انفرادی زندان شهر لاکان در طی ماه‌های زیادی زندانی می شود.
به کشیش نادرخانی به خاطر بازگشت از دین پیامبر اسلام اخطار داده می‌شود و حکمِ اعدام برای او صادر می‌شود، زیرا در ایران، ارتداد از دین یک جرم محسوب می‌شود و مجازات آن اعدام است.
این کشیش به خوبی توضیح داده است که هیچ چیز را انکار نمی‌کند زیرا او در زندگی اش هرگز مسلمان نبوده است، همچنین همه جا به دنبال روش‌هایی برای تسلیم و به زانو در آوردن او بوده‌اند از جمله با تجویز داروهای آرام بخش با دوز بالا،سعی در شکستن اراده‌ او کرده‌اند. سپس به خانواده‌‌اش هم حمله کرده و همسرش را نیز دستگیر، بازداشت و حتی بدون وکیل سریعا دادگاهی کرده‌اند و به دلیل این که شریکِ جرم همسرش است به حبس ابد در زندان محکوم کرده‌اند.
با این حال اگر چه در این کشور، حتی قوانین اولیه‌ حقوقِ بشر را هم دست می‌اندازند ولی هنوز جاهایی وجود دارد که در آن جرقه‌های کوچکی از عدالت زده می‌شود. از این رو، وکیلی به نام محمد علی دادخواه درخواست آزادی همسر این کشیش را کرده است. همچنین ندرخانی موفق شده است تا در دادگاه تجدید نظر، با گفتن این که او تا سن ۱۵ سالگی مسلمان بوده است بخشِ اصلی اتهام خود را رفع کند ولی در حقیقت او هرگز به پیرو دین اسلام نبوده است.
اما جمهوری اسلامی و آیت‌الله‌‌هایش به راحتی دست از این ماجرا نمی‌کشند و صاحب نفوذان مذهبی، در نشست سومین دادگاه عالی قم این موضوع را اعلام کرده‌اند. این حکم در ۲۵ سپتامبر امسال صادر شده است و از این لحظه به بعد او به عنوان یک الگوی زشت و بدایمان معرفی شده است. اگر چه این دادگاه اعلام کرده است که ما نمی‌توانیم یوسف ندرخانی به خاطر مسلمان بودنش، قبل از گرویدنش به مسیحیت سرزنش کنیم، بر این اساس ما دفاعیه‌ او را می‌پذیریم.
اما والدین نادرخانی همچنان مسلمان هستند و به او گفته‌اند که به دین اجداد و نیاکان خود بازگردد بنابراین او متهم به یک ارتداد ساده، اما شجاعانه به معنای جدید نیست بلکه متهم به یک ارتداد ملی است. پس باید به مرگ محکوم شود مگر این که ظرف مدت سه روزِ آینده بپذیرد که از ایمان مسیحی‌اش دست بکشد. این سه روز هم گذشته است و اکنون برای نجات یوسف نادر خانی از مجازات اعدامی که هر لحظه قابل اجرا است باید فورا از کمیته‌ بین المللی برای نجات این کشیش ایرانی کمک خواست این بیانیه توسط سخنگوی "کِ دو رسای"2 فرانسه صادر شده است. اما دیوید کامرون و باراک اوباما نیز بیانیه‌های مشابهی صادر کرده‌اند.
واقعیت این است که، مشاوران رئیس جمهوری آمریکا تائید کرده‌اند که باراک اوباما خود در یک خانواده‌ اندونزیایی مسلمان به دنیا آمده است بنابراین تصور کنید که اگر باراک اوباما ایرانی بود حتما به ارتداد ملی محکوم می‌شد!!
میشل کولومه / در: لو پوان مترجم: سیمون دو بوووار ایرانی
پی‌نوشت‌ها:
1- در سال ۶۴میلادی مسیحیان به خاطر آتش سوزی شهر رم مورد اتهام قرار می‌گیرند و امپراتور وقت نرون طی تلاشی برای بدست آوردن مجدد محبوبیت خود، آنان را مورد شکنجه و آزار قرار می‌دهد. پطرس قدیس (سنت پیتر) نیز در این زمان کشته می‌شود.(مترجم)
2- کِ دو رسای: هفتمین منطقه‌ پاریس است که وزارتِ امور خارجه‌ی دولت فرانسه در آن واقع شده است و در واقع به صورت کنایه‌ایی به وزارتِ امور خارجه گفته می‌شود.(مترجم)
ایران در جهان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر