۱۳۹۰ آبان ۲۱, شنبه

آخرین اخبار از انفجار کرج: ۴۰ کشته و تعداد مجروحان مشخص نیست

article picture
آخرین اخبار از انفجار کرج: ۴۰ کشته و تعداد مجروحان مشخص نیست / دود غلیظ تا شعاع 10 کیلومتری
به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است/ترافیک سنگین به سمت پادگان بیدگنه/ از ورود خبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شد
گزارش سایت حکومتی اعتدال در مورد انفجار در انبار مهمات سپاه:هر چند خبرهای اولیه حاکی از انفجار جایگاه گاز سی ان جی بود اما خبرهای بعدی وقوع انفجارها در انبار مهمات پادگان نظامی در روستای بیدگنه در حوالی ملارد را تایید کردند.
نماینده شهریار در مجلس در باره حادثه انفجار امروز در حوالی تهران، از انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدکنه» از توابع شهرستان ملارد خبر داد و گفت: هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.

حسین گروسی لحظاتی پیش با تأیید خبر دو انفجار پی‌درپی در حوالی شهر قدس از توابع شهریار گفت: شدت دو انفجار به حدی بود که صدای مهیب و لرزش آن شیشه برخی ساختمان‌های در نزدیکی محل حادثه را شکسته و مردم را شهریار و شهر قدس را وحشت‌زده کرده است
نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد در استان شهریار اتفاق افتاده است که در آن بخش چشمگیری از زاغه مهمات منفجر شده است.
وی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از جزئیات حادثه، تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است
امروز (شنبه ۲۱ آبان) در حدود ساعت یک بعد از ظهر دو انفجار به‌نسبت شدید در حوالی شهر قدس و ملارد از توابع شهریار بخش های زیادی از استان تهران را لرزاند.
به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است.
شدت انفجار به حدی بوده است که حتی لرزش آن را شرقی‌ترین نقاط تهران هم احساس شده است.
انفجار در یکی از زاغه‌های مهمات متعلق به سپاه رخ داده است
مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.
به گزارش روابط عمومی کل سپاه، مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.
خبرگزاری فارس نیز گزارش داد که دراین انفجار چندنفر نیز به شهادت رسیده اند.
اظهار نظر نمایندگان
نماینده شهریار در مجلس تأکید کرد: این انفجار احتمالا در انبار مهمات پادگان رخ داده ولی بررسی‌ها ادامه دارد و این موضوع قطعی نیست.
چند تن از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس این خبر را تأئید کردند.
عزیز اکبریان نماینده کرج نیز ضمن تأئید این خبر گفت: انفجار در یک پادگان نظامی حوالی شهریار به وقوع پیوسته است.
پرویز سروری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، این حادثه را ناشی از انفجار زاغه مهمات یک پادگان نظامی عنوان کرد.
به گفته برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی، این انفجار در یک پادگان متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رخ داده است.
در همین ارتباط اطلاعات و داده‌های ثبت شده روی دستگاه‌های زلزله‌شناسی از وقوع زلزله اطلاعاتی نمی‌دهد اما همچنان پردازش روی داده‌ها ادامه دارد.
روابط عمومی پژوهشکده زلزله‌شناسی درباره برخی لرزش‌های حس شده در سطح شهر تهران اظهار داشت: اطلاعات و داده‌های ثبت شده روی دستگاه‌های زلزله‌سنجی از وقوع زلزله اطلاعاتی نمی‌دهد اما همچنان پردازش روی داده‌ها ادامه دارد.
اعزام سه تیم سگ های زنده‌یاب به محل انفجار
مدیر روابط عمومی هلال احمر کشور از اعزام سه تیم سگهای زنده یاب همراه با تجهیزات امدادی به محل انفجار در در پادگان نظامی در روستای «بیدگنه» از توابع شهرستان ملارد در استان البرز خبر داد.
پویا حاجیان در گفتگو با مهر در مورد انفجار زاغه مهماتی در شهر ملارد گفت: پس از وقوع حادثه سه تیم زنده یاب (سگهای زنده یاب) همراه با سه دستگاه آمبولانس و گروههای امدادی به سمت محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: هلال احمر استان البرز و ملارد در آماده باش هستند و بالگردهای امدادی هم برای اعزام مصدومان در شرایط خاص آماده هستند.
ترافیک سنگین به سمت پادگان بیدگنه/ از ورود خبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شد
ترافیک سنگین تردد به سمت پادگان بیدگنه را با مشکل مواجه کرده و امکان امدادرسانی به محل حادثه دیده را با مشکل مواجه کرده است.
از سرچهار راه ملارد تا پادگان بیدگنه ترافیک سنگینی حاکم است و ماموران امدادرسانی آتش نشانی و هلال احمر و اورژانس با مشکل می توانند به محل حادثه خود را رسانده و به خدمات رسانی مشغول شوند.
از ورود خبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شده است و بالگردهای امدادرسانی در آسمان محل حادثه در رفت آمد هستند.
ماموران راهنمایی رانندگی، نیروی انتظامی، هلال احمر، سپاه و ... در حال خدمات رسانی به مصدومان و حادثه دیدگان هستند.
از 10 کیلومتری محل حادثه به دلیل دود غلیظ به سختی می توان اطراف را دید و آتش برافروخته شده از این انفجار هنوز خاموش نشده است.
تلاش مأموران آتش نشانی برای مهار آتش انفجار/ تعداد شهدا و مجروحان مشخص نیست
مأموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی در پی وقوع انفجاری در پادگان شهید مدرس ملارد تلاش دو چندانی را برای مهار آتش انجام می‌دهند.
در پی انفجار مهیب امروز در پادگان شهید مدرس بیدگنه ملارد مأموران اتش نشانی ملارد، صفادشت، شهریار تمام نیروهای خود را به این محل اعزام کرده تا بتوانند زبانه‌های آتش حاصل از انفجار امروز را مهار کند.
براساس گزارش فارس، هم اکنون نیروهای امدادی در این پادگان حضور دارند و در حال انتقال مجروحان حادثه به مراکز درمانی هستند.
نماینده شهریار در پاسخ به این سوال که چه تعداد از حاضران در پادگان با وقوع این حادثه آسیب دیده‌اند؟ گفت: این انفجاری در محیطی باز رخ داده که براساس شواهد اولیه به طور قطع خسارات جانی داشته است، اما هنوز از تعداد شهدا اطلاعات دقیقی تا این لحظه در دست نیست.
گروسی از مردم شهرستان‌های شهریار و ملارد که این حادثه در آن اتفاق افتاد به دلیل صبوری و همکاری با مسئولان تقدیر کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم که به طرف پادگان فوق حرکت نکنند و اجازه دهند مسئولان در آرامش کار خود را انجام دهند.
۴۰ کشته در انفجار امروز
یک منبع آگاه از کشته شدن 40 تن در انفجار امروز آموزشگاه نظامی مدرس(از زاغه‌های نگهداری مهمات) در ملارد کرج خبر داد.
این منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قانون با اعلام این خبر، گفت که از تعداد زخمی‌ها و تعداد کسانی که در خارج از پادگان کشته یا زخمی شده‌اند خبری ندارد.
این منبع آگاه اعلام کرد نیروهای امدادی در حال امدادرسانی در محل حادثه هستند.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر