۱۳۹۰ آبان ۱۶, دوشنبه

فشار و تهدید بر خانواده نویسنده دربند کرد


سایت کُردپا: بعد از گذشت نزدیک به چهار ماه از بازداشت نویسنده‌ی سرشناس کُردهای خراسان، تاکنون در یکی از زندان‌های شهر مشهد بازداشت بوده و فشار و تهدید بر خانواده‌ی وی همچنان ادامه دارد.
بر اساس گزارش ارسالی خبرنگار آژانس خبررسانی کُردپا از منطقه، "علیرضا سپاهی‌لائین" نویسنده و شاعر کُرد خراسان که روز هشتم مردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران بازداشت شده بود همچنان در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات شهر مشهد نگهداری می‌شود.
در ادامه‌ی گزارش ارسالی به آژانس خبررسانی کُردپا آمده است که علیرضا سپاهی لائین به اتهام ارتباط با احزاب کُرد اپوزسیون حکومت اسلامی و نیز سرودن اشعار انتقادی بر علیه حکومت و ارج نهادن از رهبران کُرد بازداشت شده است.
همچنین اداره‌ی اطلاعات شهر مشهد خانواده‌ی این نویسنده‌ی کُرد خراسان را تحت فشار و تهدید قرار داده و به آنان تذکر داده شده که نباید هیچ خبر و گزارشی در این زمینه در اختیار رسانه‌های عمومی قرار دهند.
در این ارتباط سازمان عفو بین‌اللمل با انتشار بیاننامه‌ای از وضعیت روحی و جسمی این فعال فرهنگی ابراز نگرانی نموده و از حکومت اسلامی ایران خواسته شده بود که هر چه زودتر از زندان آزاد شود.
علیرضا سپاهی لائین تاکنون بیش از 10 جلد کتاب به زبان‌های کُردی و فارسی به چاپ رسانده و یکی از نویسندگان صاحب نام ایران می‌باشد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر