۱۳۹۰ آبان ۱۶, دوشنبه

تحت فشار قرار دادن ضامنین مادران پارک لاله و...

article picture
تحت فشار قرار دادن ضامنین مادران پارک لاله و فعال دانشجویی برای به اجرا در آوردم احکام غیرقانونی و غیر انسانی
طبق گزارشات رسیده به" فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران" به ضامنین حامیان مادران پارک لاله ( مادران عزادار ) ژیلا کرم زاده مکوندی و لیلا سیف اللهی و فعال دانشجویی نادر احسنی 20 روز مهلت داده شده است که افراد تحت ضمانت خود را به اجرای احکام دادگاه جهت بازداشت کردن آنها معرفی کنند در غیر این صورت مبالغ به ضمانت گذاشته شده آنها به اجرا گذاشته می شود..
صبح روز یکشنبه 15 آبان ماه اجرای احکام دادگاه انقلاب ابلاغیه هایی به ضامنین حامیان ماداران پارک لاله ( مادران عزادار ) و فعال دانشجویی ارسال کردند که در آن، به آنها 20 روز مهلت داده شده است که خانم ها ژیلا کرم زاده مکوندی ، لیلا سیف اللهی و فعال دانشجویی نادر احسنی خود را به اجرای احکام دادگاه انقلاب معرفی کنند تا حکم غیر قانونی و غیر انسانی و سنگین علیه آنها را به اجرا بگذارند در غیر صورت مبالغ به ضمانت گذاشته شده آنها به اجرا گذاشته خواهد شد .

این در حالی است که حکم 4 سال حبس تعزیری ژیلا کرم زاده مکوندی و لیلا سیف اللهی از حامیان مادران لاله (عزادار) و 2 سال حبس تعزیری نادر احسنی فعال دانشجویی به دادگاه تجدید نظر ارسال شده و هنوز هیچ گونه نامه ای مبنی بر تایید حکم بدوی دادگاه انقلاب برای آنها و وکلایشان ارسال نشده است .
خانم ها لیلا سیف الهی ،ژیلا کرم زاده مکوندی از حامیان مادران پارک لاله (مادران عزادار) که در جریان یورشهای وحشیانه و شبانه 19 بهمن 1388 به منازلشان دستگیر و به بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل شدند ونزدیک به 40 روز در این شکنجه گاه تحت شکنجه های جسمی و روحی و توهینهای اخلاقی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشتند. ولی با اعتراضات گسترده سازمانهای حقوق بشری و مراجع بین المللی وادار به آزادی آنها شدند. در نهایت روز شنبه 20 فروردین ماه 1389 برای ابلاغ حکم به شعبۀ 28 دادگاه انقلاب احضار شدند و توسط محمد مقیسه ای از اعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367 به احکام سنگین ، غیر قانونی و غیر انسانی 4 سال زندان محکوم شدند.
فعال دانشجویی نادر احسنی نیز در 19 بهمن ماه سال 88 با یورش وحشیانه و شبانه مامورین وزارت اطلاعات به منزل پدری اش به همراه خواهرش الهام احسنی دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی و شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت ولی با فشارهای گسترده بین اللملی بعد از 14 روز مجبور به آزادی وی شدند.
دادگاه این فعال دانشجویی با اتهامات واهی و دروغین که توسط بازجویان وزارت اطلاعات علیه وی پرونده سازی شده بود در تاریخ 23 بهمن 89 در شعبه 28 دادگاه انقلاب توسط محمد مقیسه ای از اعضای کمیسیون قتل عام زندانیان سیاسی سال 67 برگزار شد . در صورتیکه وی قبل از بازداشت در حال گذراندن دوران خدمت سربازی خود بود.
لازم به یادآوری است فعال دانشجویی نادر احسنی در 11 آذرماه سال 86 قبل از برگزاری مراسم 16 آذر روز دانشجو توسط ماموران وزارت اطلاعات از جلو درب منزلشان ربوده و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد. او به مدت 53 روز در سلول انفرادی و تحت بازجویی و شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار داشت .تا جاییکه بعد از 68 روز آزادی با قرار وثیقه 100 میلیون تومانی آثار شکنجه همچنان بر صورت و بدن وی عیان بود. او پیش از این به اتهام فعالیتهای دانشجویی در همین شعبه توسط محمد مقیسه ای به یکسال حبس تعزیری محکوم و پس از پایان محکومیتش آزاد گردید. درست یک هفته پس از پایان محکومیت وآزادی وی از زندان اوین در 23 بهمن 89 به دلیل پرونده سازی جدید و واهی بازجویان (شکنجه گران) وزارت اطلاعات مجددا در همین شعبه محاکمه و 20 فروردین 1389حکم سنگین و غیر انسانی 2 سال حبس تعزیری به وی ابلاغ شد.
در آستانه 16 آذر روز دانشجو و همچنین به دلیل فشارهای گسترده بین المللی رژیم ولی فقیه علی خامنه ای برای ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه در طی چند روز گذشته اقدام به احضار،بازجویی و بازداشت تعدادی از فعالین سیاسی و دانشجویی کرده است.
سیاست سرکوب در ایران توسط ولی فقیه علی خامنه ای گرفته می شود و برای اجرا به صادق لاریجانی رئیس منصوب وی در قوۀ قضاییه و از جنایتکاران علیه بشریت و وزارت اطلاعات داده می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، احضارها،بازجوییها ،دستگیریها و تلاش برای به اجرا در آوردن احکام غیر قانونی و غیر انسانی علیه حامیان مادران پارک لاله (عزادار) و فعال دانشجویی و سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار دخالت برای پایان دادن به موج جدید سرکوب در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
15 آبان 1390 برابر با 6 نوامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر