۱۳۹۰ آبان ۱۷, سه‌شنبه

گزارش آژانس منتشر شد:جمهوری اسلامی در پی سلاح هسته‌ایست

article picture

گزارش آژانس در میان اعضا پخش شد، در این گزارش اعلام شده است جمهوری اسلامی آزمایش های نظامی -هسته ای را انجام داده است.
بنا به اطلاعاتی که در اختیار "آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای" قرار گرفته، جمهوری اسلامی ایران تولید سلاح هسته‌ای را دنبال می‌کند. طبق مدارکی که در اختیار این نهاد بین‌المللی قرار گرفته، دولت ایران دست کم تا پایان سال ۲۰۱۰ طرح‌ها و آزمایش‌های گوناگونی در زمینه تولید کلاهک هسته‌ای انجام داده است. آخرین گزارش آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران که سه‌شنبه (۸ نوامبر) در وین در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفت، تا کنون صریح‌ترین اظهار نظر رسمی این نهاد درباره تسلیحاتی بودن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی است، چیزی که جمهوری اسلامی همواره تکذیب کرده است.

گزارش آژانس در میان اعضا پخش شد
تازه ترین گزارش یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که دقایقی پیش میان اعضای آژانس منتشر شد، از وجود "نشانه‌های فعالیت‌های مرتبط با تولید سلاح اتمی" در ایران حکایت دارد.
در این گزارش که بی بی سی نسخه ای از آن را به دست آورده است، تصویری مفصل از تحقیقات و فعالیت های جمهوری اسلامی ارائه شده که گفته می شود اهداف نظامی داشته است.
یک خبرنگار بی بی سی که گزارش آقای آمانو را مطالعه کرده است، می گوید که اطلاعاتی با جزئیات در این گزارش وجود دارد از اینکه ایران نوعی از مدل سازی کامپیوتری را انجام داده که تنها به سلاح اتمی مربوط می شود.
در عین حال گزارش آژانس به صراحت نمی گوید که ایران در حال ساخت سلاح اتمی است.
رادیو آلمان/بی بی سی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر