۱۳۹۰ آبان ۱۵, یکشنبه

علی تاری فعال سیاسی اصلاح طلب ممنوع المرخصی شدعلی تاری، رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در استان مازندران که در زندان به سر می‌برد، به دستور مقامات قضایی ممنوع المرخصی شد.
به گزارش جرس، رئیس زندان متی کلای بابل با درخواست مرخصی علی تاری مخالفت کرد و بنا بر این گزارش، بابازاده، رئیس زندان متی کلای بابل علت ممنوع المرخصی بودن علی تاری را اتهام وی ذکر نموده و گفته است: "بر اساس بخش نامه جدید وزارت اطلاعات، زندانیانی که جرم آنان توهین به امام و رهبری است، حق استفاده از مرخصی و آزادی مشروط را نخواهند داشت و مرخصی و آزادی مشروط شامل حال آن‌ها نمی‌شود."
این گفته رئیس زندان بابل در حالی است که بر اساس مقررات و چارت اداری سازمان زندان‌های کل کشور، اداره زندان‌ها زیرمجموعه و تحت نظر سازمان زندان‌های کل کشور محسوب می‌شود و بخش نامه و آئین نامه‌ای خود را از سازمان زندان‌ها دریافت می‌کنند و دریافت بخش نامه از وزارت اطلاعات خلاف مقررات و آئین نامه سازمان زندان‌ها است. 

در ادامه گزارش رسیده آمده که با گذشت یک ماه از مدت حبس رئیس سازمان تبلیغات سپاه پاسدارن استان مازندران در دوران جنگ، خانواده وی برای چندمین بار خواستار تحویل فوری داروهای مصرفی آقای تاری شده‌اند و تاکید کرده‌اند که این فعال سیاسی علاوه بر درد شدید کمر مبتلا به بیماری قلبی و گوارشی است و ممانعت از رساندن داروهای مورد نیاز وی باعث وخیم شدن حال وی خواهد شد. با وجود تاکید خانواده ایشان بر تحویل داروهای مورد نیازاین فعال سیاسی، همچنان مسئولین زندان از ورود دارو‌ها ممانعت می‌کنند. همچنین، با وجود گذشت قریب به یک ماه این فعال سیاسی همچنان از امکانات اولیه حقوق یک زندانی محروم است، به گونه‌ای که در اتاق زندان تخت ندارد و با توجه به سابقه کمر درد ناشی از تحمل سه ماه انفرادی در دوران بازداشت، خوابیدن بر روی کف اتاق مرطوب زندان، باعث تشدید کمردرد وی شده است.
علی تاری نائب رئیس اداره آموزش و پروش شهرستان بابلسر در دوران دولت اصلاحات در تاریخ ۱۴ فروردین ۸۹ به مدت سه ماه به اتهام نشر اکاذیب توسط اداره اطلاعات شهرستان بابل دستگیر شد و مورد بازجوئی قرار گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر