۱۳۹۰ آبان ۱۸, چهارشنبه

گفتگویی در خصوص سرکوب و فشار بر مسیحیان پس از انقلاب اسلامی

.
حدود سی و دو سال پیش انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید و شریعت اسلامی را بر قوانین ایران حاکم نمود. اما به موازات چنین انقلابی، جنبش کلیساهای خانگی ایران به یکی از پویاترین جنبش های کلیسایی در جهان بدل شد.

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، شبكه تلویزیونی CBN در گزارشی در این رابطه آورده است که مردم ایران که پس از انقلاب اسلام را شناختند بیشتر از هر زمانی از صدر اسلام و حمله اعراب به ایران تا کنون به مسیحیت می گروند.
- سرکوب مسیحیان
سرکوب گسترده مسیحیان به زندانی شدن بسیاری از ایمانداران به مسیح و تهدید برخی از آنها به اعدام انجامیده است.گفته می شود دست کم 285 مسیحی در 35 شهر ایران در نیمه دوم سال 2010 دستگیر شده اند. برخی از ایشان هفته ها و یا حتی ماه ها در زندان نگه داشته شدند که در مواردی اکثر زمان بازداشت خود را در سلول های انفرادی گذرانده اند. آنها همچنین متحمل بازجویی های سخت و شکنجه های روانی شده اند.
کشیش هرمز شریعت، از رهبران مسیحی ایرانی و مسئول سازمان خدماتی "ایران زنده" در این رابطه گفته است " هر از گاهی مسئولین جمهوری اسلامی مسیحیان را بازداشت می کنند و حتی خانواده های آنها را هم در جریان نمی گذارند. مسیحیان دستگیر شده حتی دسترسی به وکیل هم ندارند و بدتر از آن حتی رسمن اتهامشان به آنها تفهیم نمی شود.سال 1384 که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران شد وضعیت برای مسیحیان سخت تر از پیش شد.
- مکانی امن برای مسیحیان وجود ندارد
كارل مولر مسئول سازمان مسیحی (درهای باز) که در زمینه مسیحیان جفا دیده فعالیت می کند گفت: "وضعیت مسیحیانی که اکنون در ایران در زندان ها هستند كاملن مانند وضعیت مهدی دیباج یا هایک هوسپیان در سالهای پس از انقلاب است. منظور این است که آنها حتی پس از آزادی از زندان رها نمی شوند. هر آن امکان این وجود دارد که مانند اسقف هایک ربوده شوند، شکنجه شوند و یا به طریقی دیگر و بدون روندی قضایی دستگیر شوند. پس هیچ تضمینی حتی پس از آزادی مسیحیان زندانی برای رها شدنشان از مشکلات وجود ندارد.
- مسیحیان؛ تهدید برای امنیت ملی؟
اخیرن برخی مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده اند که ایرانیان در حال ترک اسلام و گرویدن به مسیحیت هستند.کشیش هرمز شریعت در این رابطه گقته است: " دولت به سختی به دنبال کلیساهای خانگی است. حتی رهبر انقلاب آمد و گفت کلیساهای خانگی در ایران تهدیدی برای امنیت ملی ما هستند.کشیش شریعت درباره این سخن رهبر ایران توضیح داد که این سخن چراغ سبزی از سوی رهبری برای دولت بود تا بتوانند مسیحیان کلیساهای خانگی و بخصوص رهبران شان را مورد سرکوب قرار دهند.
ایشان اخیرن اعتراف کردند که سرکوب دولتی علیه مسیحیان شکست خورده و نتوانسته است از گسترش مسیحیت در ایران جلوگیری نماید.


- درخواست دعا برای مسیحیان ایران
جول روزنبرگ نویسنده و تحلیلگر مسائل خاورمیانه در این رابطه گفت که مسیحیان زندانی در ایران جان خود را بخاطر انجیل عیسی مسیح بر کف دست خود گذاشته اند.
او گفت: "اکنون بیش از هر زمان دیگری مسلمانان به مسیح ایمان می آورند اما این کافی نیست. ما باید دعا کنیم که انجیل در تمامی ایران گسترش یابد. در كتاب مقدس فصل 49 از کتاب ارمیا به ما می گوید که خدا در نهایت تخت سلطنت خود را در ایلام (ایران) برپا خواهد کرد. به عقیده من ایران در حال تبدیل شده به کشوری است که مبشرین ی خواهد فرستاد تا به افرادی که از زمینه اسلام شیعی می آیند بشارت دهند.آقای مولر در همین رابطه نیز گفت: "کلیسای ایران از ما می خواهد که آنها را فراموش نکنیم و با آنها در اتحاد بایستیم و فرصتی را مهیا کنیم که روح خدا به عنوان شاهدی بر جفای آنها در ایران حرکت کرده و به همگان برسد.
- تهدیدی انقلابی
اینطور که به نظر می رسد رژیم اسلامی ایران به سرکوب مسیحیان ادامه خواهد داد. بسیاری از مسیحیان ایرانی نگران این هستند که دولت های تندروی اسلامی دیگری مانند جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر خاورمیانه ظهور کنند.کشیش هرمز شریعت درباره گسترش خیزش ها و انقلاب ها در خاورمیانه گفتند که تماشاگران ایرانی برنامه های او به عرب ها هشدار می دهند که از اتفاقی که توسط انقلاب اسلامی در سال 1357 بر سر آنها آمد درس بگیرند. آنها به برادران و خواهران خود در کشور های منطقه می گویند که مراقب باشید، ما هم همین کار شما را انجام دادیم. ما آزادی و دموکراسی می خواستیم و به همین خاطر به متعصبین مذهبی اجازه پیروزی دادیم. لطفن اجازه ندهید این اتفاق بر سر شما بیاید.
آژانس خبری مسیحیان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر