۱۳۹۰ آبان ۱۷, سه‌شنبه

جنگ گرگ ها بالا گرفت ، بازداشت "ع.ر" یکی از بستگان مشایی

article picture
اژه ای تایید کرد یکی از بستگان مشایی که نام وی "ع.ر" اعلام شد در پرونده اخیر فساد مالی بازداشت شده است.
به گزارش خبرآنلاین، غلامحسین محسنی اژه‌ای در این نشست گفت: "ما از 82 نفر تحقیق کرده‌ایم و دقیقاً نمی‌دانم این شخص کیست. اما به نظر می‌رسد فردی که موردنظر شماست، بازداشت شده است. وی با شخصی که خبرنگار نام برد (مشایی) نسبت خانوادگی دارد، ولی نوع نسبت را به‌خاطر ندارم."
خبرنگار مهر پرسیده بود این فرد بازداشتی، خواهرزاده مشایی است.
اژه‌ای در ادامه گفت: "این فساد، بزرگ است و ظرف سال‌های اخیر خصوصاً نیمه دوم سال گذشته و امسال رخ داده، همه باید تلاش کنند جلوی این فساد گرفته شود. این که یک فرد می‌تواند ظرف مدت کوتاهی، منبع عظیمی از وجوه را می‌برد و مصرف می‌کند، موضوع مهمی است. 1700 میلیارد تومان به حساب شخصی متهم اصلی منتقل شده، اگر فعالیت‌های وی درست بود در حساب شرکت باید واریز می‌شد. پول‌ها سند‌سازی شده و در حساب‌ها منتقل شده و تعبیر پول‌شویی صحیح است. پول‌شویی مصداق‌های مختلف دارد. پول کثیف را برای رد گم کردن، در حساب‌ها می‌چرخاند. با اسناد و مدارک متقلبانه و سیستم بانکی، این کار را کرده‌اند. در یک مصداق عینی، مشخص شده از حساب شخصی متهم اصلی یک میلیارد تومان به حساب یک خانم واریز شد. توضیح می‌خواهیم بابت چه این پول آمده، توجیه ندارد. رد‌یابی حساب‌ها مشخص کرده بسیاری از موارد، از این قبیل است. خلاف در سیستم بانکی و بیرون از آن بوده. هزاران سند ارزیابی و کارشناسی شده. از روز اول نمی‌دانستیم اسناد صوری صادر شده. الان معلوم شده خرید و فروشی در کار نبوده."
اژه ای:اظهارات منتسب به احمدی‌نژاد درباره خودم در وزارت اطلاعات دروغ بود
محسنی اژه‌ای امروز در نشست خبری خود، محمود احمدی‌نژاد را به حضور در جلسه مشترک و روشن کردن وضعیت دعوت کرد.
وی در این نشست درباره اظهارات منتسب به احمدی‌نژاد گفت: "اگر این مطالب درست باشد، خیلی مایل هستم آقایان جلسه را تشکیل بدهند و خبرنگاران هم تشریف بیاورند و جواب بدهیم. جواب‌ها نباید هیچ یک از مردم پوشیده بماند."
دادستان کل کشور در ادامه افزود: "آنچه به رئیس‌جمهور منتسب است را خوانده‌ام. جلسه محرمانه بوده و آیا افراد دعوت شده گفته‌اند، ضبط شده یا دیگران گفته‌اند، باید منتظر ماند و دید به صورت رسمی تایید می‌شود یا خیر. وقتی برخی از این موارد را دیدم، چه درباره خودم در وزارت اطلاعات، کذب محض است و دروغ بود. لذا به نظرم می‌رسد این مسایل را نمی‌شود یکی یکی پرداخت. باید منتظر ماند دید این مطالب منتسب‌شده، درست است یا غلط. بعد دید چه پاسخی باید داد. اما آنچه منتسب‌شده، با وجودی که بعید می‌دانم ایشان این حرف‌ها را گفته‌اند، تکذیب می‌کنم. اگر این مسایل تایید شد که در آن جلسه گفته شده، پاسخ خواهیم داد. محسنی اژه‌ای در سخنان امروز خود، به فشارها و فضاسازی‌هایی اشاره کرد که از سوی "آنها" اعمال می‌شود تا دستگاه قضایی را در پیگیری پرونده فساد مالی تحت فشار قرار دهند."
اژه‌ای همچنین گفت: "با کمال تاسف مسایل خارج از موضوع و خلاف واقع به وجود می‌آورند که به نظر می‌رسد دستگاه قضایی را در فشار بگذارند تا نگذارند دستگاه قضایی با حامیان اصلی برخورد کند. فضاسازی می‌کنند. ولی دستگاه قضایی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. ما نمی‌‌خواهیم این مسایل را فی‌المجلس جواب بدهیم. چون "آنها" همین را می‌خواهند. ما در چارچوب قانون، بدون برخورد سیاسی همه حرف‌ها، تهمت‌ها و این خلاف‌ها، دروغ‌گویی‌ها را به خود می‌خریم تا مسیرمان را ادامه دهیم و اجازه ندهیم این مسئله نیز مانند برخی مسایل دیگر لوث بشود. بدشان نمی‌آید این پرونده را لوث کنند تا از اصل غافل شویم."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر