۱۳۹۰ آبان ۱۷, سه‌شنبه

یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل یک هموطن زرتشتی و دستگیر وی

article picture
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"با یورش مامورین وزارت اطلاعات یکی از هموطنان زرتشتی دستگیر و به نقطۀ نامعلومی منتقل گردید.
روز پنجشنبه 22 مهر ماه زندانی عقیدتی یاشین جمشیدی ساکن کرج و از هموطنان زرتشی با یورش مامورین وزارت اطلاعات در خیابان دستگیر و سپس به منزل شخصی اش آورده شد.بازجویان وزارت اطلاعات اقدام به بازرسی منزل وی نمودند و وسایل منزل آنها را پخش و بخشی از آن را مانند دفترچۀ تلفن خانوادگی،تلفن همراه،آلبوم عکس و سایر موارد را با خود بردند.
از زمان دستگیر تا به حال از وضعیت و شرایط او هیچ خبری در دست نیست و فقط یک تماس کنترل شده و تحت نظارت بازجویان وزارت اطلاعات برای مدتی بسیار کوتاه با خانواده اش داشته است.او همچنان در زندان بسر می برد و خانواده اش امکان ملاقات را با او ندارند و از وضعیت و شرایط وی بی خبر هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش به منزل این هموطنان زرتشتی،مورد بازرسی غیر انسانی قرار دادن منزل آنها ، انتقال او به نقطۀ نامعلوم و بی خبر نگه داشتن خانواده اش را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
17 آبان 1390 برابر با 8 نوامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر