۱۳۹۰ تیر ۱۸, شنبه

آقای پپه معرفی می کند: مجسمه های مشکوکی که باید برچیده شوند

article picture


از آنجا که اخیراً نهضت مجسمه براندازی مد شده و بعد از ناپدید شدن مجسمه های تهران ، مجسمه های سربازان تاریخی را در ساری تخریب کردند و قرار است مجسمه مرحوم مغفور آریوبرزن را هم از یاسوج بردارند ، این پپه سراپا تقصیر ، برای سهیم شدن در ثواب این طرح بزرگ و ملی، سیاهه ای از مجسمه های مشکوک را تهیه کرده ام تا کمکی هر چند کوچک به مسوولان محترم در براندازی الباقی مجسمه ها کرده باشم. باشد که مقبول بیفتد.

مجسمه ابوالقاسم فردوسی در مشهد

این آقا اولاً متهم است به سلطنت طلبی و ای بسا اگر استنطاقی هم صورت بگیرد ، مقر بیاید که با رضا پهلوی هم ارتباطاتی دارد و الا هیچ آدم "مورد ندار"ی نمی آید اسم کتابش را بگذارد شاهنامه!


ثانیاً نامبرده به جای آن که در حفظ و گسترش زبان عربی بکوشد ، عمرش را گذاشته برای زبانی موسوم به فارسی! حتی در اعترافاتش که یک نسخه از آن به دست اینجانب رسیده به صراحت اعتراف می کند: بسی رنج بردم در این سال سی ، عجم زنده کردم بدین پارسی.


آیا همین دو دلیل برای به زیر کشیدن مجسمه این عنصر مشکوک کفایت نمی کند؟!

مجسمه حافظ در بجنورد

به نظر شما شاعری که از اول دیوانش تا آخر آن از می و شراب و لب یار و چشم خمار و این قبیل کارهای خاک تو سری حرف می زند ، شایستگی آن را دارد که مجسمه اش را بسازند و در مقابل چشم خانواده ها قرار دهند؟!

مجسمه سعدی در شیراز

ایشان مشکوک به جاسوسی و ارتباط با بیگانگان است؛علتش هم سفرهای خارجی زیادی است که آن زمان داشته و صد البته اصل بر این است که برای جاسوسی و و طن فروشی بوده مگر آن که خلافش ثابت شود. بنابراین تا پرونده مشارالیه از نظر امنیتی بررسی شوذ ، لازم است مجسمه اش پایین آورده شود.

مجسمه شهید مهدی باکری در ارومیه

نامبرده که بسیجی واقعی بوده ، گویا با فتنه گران سر و سری داشته است به گونه ای که خس و خاشاک ها در ایام بعد از انتخابات فریاد می زده اند: بسیجی واقعی همت بود و باکری.

مجسمه رییس علی دلواری در بوشهر

این آقا که معلوم نیست چه کسی رئیسش کرده ، یک وجه شباهت شگفت انگیز با آن آریو برزن معلوم الحال دارد و آن این که همانند او با نیروهای مهاجم غربی جنگیده و در این راه جان خود را از دست داده است.
برای برقراری عدالت هم که شده و برای این که فردا صدای اعتراض بوشهری ها بلند نشود که چرا بین ما و یاسوجی ها فرق می گذارید و مجسمه آنها را بر می دارید و مال ما را برنمی دارید ، پیشنهاد می شود این مجسمه هم هر چه سریعتر به سلامتی و خوشی تخریب شود.

مجسمه پروین اعتصامی در کیش

مشارالیها روسری اش به گونه ای تنظیم شده که موهایش بیرون مانده و ای بشا "مش" هم کرده باشد که در مجسمه معلوم نیست. لذا لازم است بعد از کندن مجسمه ، جهت طی مراحل قانونی در اختیار خواهران گشت ارشاد قرار گیرد.

مجسمه مدرس در تهران

مجسمه این آقای مدرس را برده اند و در کمال بی سلیقگی گذاشته اند میدان بهارستان ، روبروی مجلس ، که به نظر می رسد توطئه ای باشد برای تضعیف روحیه نمایندگان مردم و عذاب وجدان دادن به این بندگان خدا.

مدرس در دوران نمایندگی اش در مجلس ، نه از دولت وقت ، چک 5 میلیون تومانی می گرفت ، نه امروز طرح سوال و استیضاح امضا می کرد و فردا پس می گرفت ، نه برای این که خودش دوباره نماینده شود قانون مملکت را عوض می کرد ، نه ملت بیچاره را مجبور می کرد بروند به سردفترها پول الکی بدهند ، نه مشکلات درجه اول مردم را رها می کرد و به سگ های خانگی گیر می داد و ... خلاصه این که این آقا کلی بدآموزی دارد.

بنابراین بهتر است این مجسمه را از بهارستان برداشته ، در یکی از نقاط فقیر نشین شهر که گذر نماینده ها جز در ایام تبلیغات انتخاباتی به آن نمی افتد ، نصب کنند.

مجسمه کریم خان زند در شیراز

دلیل خاصی برای برداشتن این مجسمه وجود ندارد ؛ همین طوری برای خنده و شوخی آن را تخریب کنند دور هم باشیم.

تذکر حیاتی:

البته مجسمه هایی که باید برداشته شوند ، بیشتر از این ها هستند ولی از آنجا که در کشور ما همه چیز بر اساس اولویت و زمان بندی پیش می رود ، فعلا این چند مورد را بردارند ، تا نوبت به بقیه برسد.

اطلاعیه:

ستاد خبری عصرایران آماده دریافت گزارش های مردمی درباره مجسمه های مشکوک در سطح شهر و موزه ها می باشد.


آقای پپه


جعفر محمدی ، عصر ایران
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر