۱۳۹۰ تیر ۱۷, جمعه

عفیف نعیمی، یکی از هفت مدیر دربند جامعه بهایی به بیمارستان منتقل شد

article picture

در پی وخامت شرایط جسمی؛


عفیف نعیمی، یکی از هفت مدیر دربند جامعه بهایی به بیمارستان منتقل شد.

کمیته گزارشگران حقوق بشر:بنا بر گزارش دریافتی، عفیف نعیمی، یکی از مدیران دربند جامعه بهایی، از روز چهارشنبه گذشته و در پی وخامت حال جسمی به بیمارستان منتقل شده است. عفیف نعیمی، از مدت ها پیش مبتلا به بیماری بوده و مشکل غدد لنفاوی و تورم حاد در ناحیه گلو مشکلات عدیده ای برای وی ایجاد کرده بود، اما این امر با عدم رسیدگی پزشکی مناسب از سوی مسئولان زندان مواجه شده بود و در پی وخامت وضع جسمانی، از روز چهارشنبه به بیمارستان منتقل شده است. وی همچنین دچار بیماری گواتر نیز بوده است.

در حال حاضر از شرایط جسمی این زندانی عقیدتی، اطلاعی در دست نیست.

عفیف نعیمی، ۴۹ ساله، یکی از جمع یاران و صنعتگری است که به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی، و رهبری جامعه بهاییان ایران به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است. او سال‌ها در خدمات داوطلبانه ی بهایی مشارکت داشته و به عنوان معلم کلاس های کودکان و بزرگسالان و عضو هيأت معاونت، که نهادی انتصابی برای ترويج و تشويق آموزش در ميان بهایيان است، فعال بود.

جمع یاران ایران، شامل ۷ عضو به نامهای مهوش ثابت، فریبا کمال‌آبادی، عفیف نعیمی، سعید رضائی، وحید تیزفهم، جمال الدین خانجانی و بهروز توکلی، هفت رهبر بهائیان ایران هستند که در فاصله زمانی ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۸۶ و اردیبهشت سال ۱۳۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. قوه قضاییه ایران بعد از ماهها بازداشت موقت این هفت نفر، آنها را به بیست سال حبس تعزیری محکوم کرده و این حکم در اسفندماه سال گذشته به آنان ابلاغ شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر