۱۳۹۰ تیر ۱۷, جمعه

اردوهای جهادی و راهیان نور منبعی برای دزدی های کلان سپاه

article picture

اردوهای سفر به مناطق جنگی یکی از منابع مالی سپاه استاردوهای جهادی و راهیان نور منبعی برای دزدی های کلان بسیج شده است. از چند سال پیش بسیج , نیروهای شبه نظامی سپاه, اقدام به راه اندازی اردوهائی به عنوان اردوهای جهادی در سطح کشورکرد.
این برنامه ی بسيج مانند سایر برنامه ها درابتدا با عنوان عملی خیر وخداپسندانه جهت کمک رسانی به بخش های محروم جامعه وروستاها و همچنین بازدید از مناطق جنگی معرفی شد. اما خیلی زودماهیت این برنامه ی صرفا تبلیغی برای مردم رو شد.زیرا بسیج به عنوان نیروی شبه نظامی سپاه با راه اندازی اردوهای جهادی اقدام به سودجوئی های کلان کرد.در حقیقت سپاه در طول سالیان گذشته تلاش کرده تا بر گلوگاه هاومنابع مالی کشور تسلط کاملی داشته باشد. به همین دلیل با ترفندهای گوناگون اقدام به ایجاد شعبه،دفتر وبرنامه های فرهنگی وتربیتی در سازمان ها وادارات مختلف کرده است.
هدف واقعی سپاه از راه اندازی این گونه برنامه ئ نمایشی وتبليغی جذب بخشی از بودجه ی مالی سازمان های مختلف می باشد. در کنار آن نفوذ هرچه بیشتر در ارکان ادارات ونهادهای مختلف وتاکید برجنبه های تبلیغی ونمایشی وجمع کردن مزدوران بیشتر.
با چنین هدف وایدئولوژی بسیج نیروی شبه نظامی سپاه برنامه ی اردوهای جهادی را طراحی وراه اندازی کرد. محوریت اجرای این برنامه دانشگاهها بود. بسیج تلاش کرد تا با اجرای این برنامه خودرانهادی درخدمت مردم ومستضعفان معرفی نماید. اما واقعیت اردوهای جهادی چیزی جز سوء استفاده از ثروت ملی وبودجه ی دانشگاه نبود.سران بسیج برای چاپیدن هرچه بیشتر مردم ایران از طریق هزینه کردن بودجه ی دانشگاهها اردوهای جهادی را در فصول تعطیلات راه اندازی کردند ودانشگاهها مجبور شدند تا بخش مهمی از بودجه ی خود را صرف برپائی این اردوها کنند. اردوهايي که در نهايت به محل کسب سودهای مالی فراوان برای سران بسیج شده است.
ایران بریفینگ 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر