۱۳۹۰ تیر ۱۶, پنجشنبه

مرگ سالانه 10 هزار شهروند تهرانی به دلیل آلودگی هوا

article picture


هزار تن مواد آلاینده روزانه وارد هوای تهران می شود

جعفر تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت که روزانه چهار هزار تن مواد آلاینده وارد هوای تهران می شود و عامل اصلی این مواد آلوده کنندۀ هوای تهران پایین بودن کیفیت سوخت و پایین بوده کیفیت خودروهاست. معاون حمل و نقل شهرداری تهران در ادامه گفت که هم اکنون ۳.۵ میلیون خودرو در شهر تهران تردد می کنند که بخش مهم‌شان فرسوده اند و در کنار موتورسیکلت‌های بی‌کیفیت نقش تعیین کننده را در آلوده کردن هوای پایتخت دارند.
پایین بودن سوخت تولید داخل کشور عامل مهم دیگر آلودگی هوای تهران است. به گفتۀ جعفر تشکری هاشمی میزان گوگرد گازوئیل مصرفی در ایران هفت هزار "پی پی ام" است، در حالی که استاندارد جهانی در این زمینه ۵۰ "پی پی ام" است و در برخی کشورها میزان گوگرد گازوئیل از ۱۰ تا ۲۰ "پی پی ام" فراتر نمی رود.
معاون شهردار تهران در جای دیگری از سخنانش خواستار شناسایی صنایع آلاینده‌ای که در اطراف تهران مستقر هستند و همچنین انتقال آن به دیگر نقاط کشور شد. معاون حمل و نقل شهرداری تهران سپس تأکید کرد که وظیفۀ شهرداری در کاهش آلودگی هوای تهران افزایش شمار و کیفیت وسایل حمل و نقل عمومی است تا به این وسیله از تردد خودروهای شخصی کاسته شود.
بر اساس آمار رسمی سالانه بین ۵ تا ۱۰ هزار نفر در شهر تهران در نتیجۀ آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند و شمار مبتلایان به بیماری سرطان در پایتخت و دیگر شهرهای کشور به طرز نگران کننده‌ای افزایش یافته است
منوتو
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر