۱۳۹۰ تیر ۱۵, چهارشنبه

منابع امنیتی غربی:رژیم ایران برای رویارویی با ناتو به قذافی کمک نظامی می کند

article picture


منابع امنیتی غربی در گفتگو با روزنامه فرانسوی لوموند تاکید کردند جمهوری اسلامی از دخالت آمریکا و کشورهای غربی در لیبی هراس دارد و برای رویارویی با آنها در شمال آفریقا وارد عمل شده است.

بر اساس گزارش روزنامه لوموند که فردا چهارشنبه 6 – 7 – 2011 منتشر می شود و روی سایت این روزنامه قرارگرفته است رژیم ایران به دنبال این است که طرابلس و منطقه بریقه را به باتلاقی برای نیروهای ناتو وهمپیمانان آن تبدیل کند.

لوموند افزود آیت الله خامنه ای در ماه گذشته از سپاه قدس شاخه خارجی سپاه پاسداران خواسته است تا به قذافی برای مقابله با محور شر " آمیرکا ، فرانسه و بریتانیا " کمک نظامی کند و بر این اساس این کشور موشک های زمین به زمین ، و زمین به هوا و خمپاره انداز در اختیار نیروهای قذافی قرار داده است.گزارش می افزاید حسین طائب رئیس سازمان امنیت سپاه گروهی از عناصر امنیتی را به لیبی فرستاده است تا برای مراقبت الکترونیک تماس ها به قذافی کمک کنند.


لوموند می گوید جمهوری اسلامی از نیروهای قذافی خواسته است در مناطق مسکونی اسلحه ذخیره کند تا در صورتی که توسط نیروهای ناتو مورد هجوم قرار گرفت علیه آن جنگ تبلیغاتی به راه بیندازد.

این روزنامه فرانسوی تاکید می کند استراتژی جدید آیت الله خامنه ای میزان اختلاف وی با احمدی نژاد، را نشان می دهد چرا که احمدی نژاد پیشتر از انقلابیون لیبی علیه قذافی که وی را به ربودن موسی صدر متهم می کند بارها حمایت کرده بود.

بر اساس این استراژی جمهوری اسلامی می خواهد بر غرب فشار بیاورد تا از اقدام علیه بشار اسد همپیمان استراتژیک جمهوری اسلامی دست بردارد.

لوموند تاکید کرد رژیم ایران با این اقدام می خواهد این پیام را به غرب برساند که مانند کمک های سابق خود به طالبان برای رویارویی با آمریکا ، این توانایی را دارد که با آنها در شمال افریقا نیز روبه رو شود.
العربیه
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر