۱۳۹۰ خرداد ۲۶, پنجشنبه

افشای ابعاد جدیدی از نحوه جان باختن هدی صابر: «کوبیدن مشت بر سر وی توسط نیروهای امنیتی»برخی از هم بندیان هدی صابر، زندانی جان باخته در زندان، با شرح آخرین لحظات قبل از شهادت وی ابعاد جدیدی از نحوه جان باختن این زندانی سیاسی را افشا نموده اند.

بر اساس جدیترین اخبار رسیده به دانشجونیوز از داخل زندان و بنا به مشاهدات هم بندیان هدی صابر، وی قبل از شهادت مورد ضرب و شتم شدید نیروهای امنیتی در بهداری زندان اوین واقع شده است. به نحوی که با وجود وخامت حالش ناشی از ۹ روز اعتصاب غذا و همچنین حمله قبلی، نیروهای امنیتی با مشت های متوالی بر سر ایشان کوبیده و موجب وخیم تر شدن حال وی شده اند.
بر اساس این گزارش، پس از ضرب و جرح شدید هدی صابر توسط نیروهای امنیتی در داخل بهداری زندان اوین، وی با پای برهنه از آنجا بیرون انداخته شده بود.
این گزارش می افزاید، در پی جان باختن هدی صابر، برخی از هم بندان وی تصمیم به اعتصاب غذای گسترده گرفته اند.


خسرو دلیرثانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، از جمله زندانیانی است که همراه هدی صابر در اعتصاب غذا بوده و پس از پایان اعتصاب غذایش از سرنوشت ایشان نیز هیچ خبری در دسترس نیست و نگرانی ها از سلامتی وی افزایش یافته است.
آنچه که در پی می آید گزارشی از آخرین لحظه های حیات هدی صابر و وقایع پیش آمده است که موجب کشته شدن ایشان شد.
«نیمه شب 20 خرداد پس از 9 روز ازآغاز اعتصاب غذای آقای صابر وی دچار حمله قلبی شد،پس از اطلاع به افسر نگهبان کشیک بند آقای دایی قرار به انتقال ایشان به بهداری زندان اوین شد.با همکاری حاضرین ایشان با برانکارد به محوظه جلوی بند منتقل شد که متاسفانه فاصله کمتر از یک دقیقه ای بهداری تا بند با تاخیر بیش از 15 دقیقه اس آمبولانس مواجه شد.پس از منتقل شدن ایشان به بهداری بچهی به بند منتقل داده شدند ولی نیم ساعت بعد شاهد بازگشت آقای صابر به بند بودیم و این بار در شرایطی نامساعدتر و تکیده ،با نگرانی حال ایشان و شرح ماوقع بهداری را جویا شدیم که خود ایشان بیان داشتند که در بهداری توسط عوامل آنها و شخصی به اسم "عظمت" مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و با مشت بر سر ایشان کوبیده شده و توسط پرسنل بهداری با پای برهنه از آنجا به بیرون انداخته شدند!!!
این نحوه برخورد با آقای صابر با اعتراض حاضرین در اتاق ایشان به افسر نگهبانب بند مواجه شد که البته از سوی ایشان به کلی تکذیب شد. در همین حال شاهد وخامت حال آقای صابر به صورت درد شدید در قفسه سینه و سمت چپ بدن و همچنین حالت تهوع در ایشان بودیم که متاسفانه به دلیل اتفاقات رخ داده در بهداری ،ایشان از منتقل شدن به آنجا به شدت امتناع کردند که درنهایت با اصرار دوستان که نگران حال ایشان بودند و قول افسر نگهبان مبنی بر حفاظت از ایشان در مقابل عوامل ضرب و شتم کننده وهمچنین انتقال به بیمارستانی خارج از زندان ؛ایشان به جلو بند با برانکارد انتقال داده شدند که متاسفانه با تاخیر مجدد بیش از حد آمبولانس حال ایشان رو به وخامت نهاد و حتی با حضور آمبولانس با خراب بودن برانکارد و تجهیزات آن مواجه شدیم و در پایان با سختی و مشقت بسیار هدی صابر به آمبولانس منتقل شد و این آخرین دیدار ما با عزیزترین و با اخلاق ترین دوستمان بود.
در آخرین کلاس درس در بند،آقای صابر به ما گفت:"هر رفتی با نقطه چین هایی برای بقیه همراه است که دیگران باید پیگیر آن باشند،عزت الله سحابی و هاله هم نقطه چین های خود را برای ما به جا گذاشتند."»

دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر