۱۳۹۰ خرداد ۲۶, پنجشنبه

نوجوان زندانی به اتهام دروغین زیر گرفتن یک بسیجی در معرض صدور حکم اعدام قرار دارد

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"دروغپردازیهای خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) علیه یک نوجوان بی گناه و محاکمۀ او در دادگاه که بیش از ۲ سال در زندان به اتهام دروغین زیر گرفتن یک بسیجی در حالت بلاتکلیفی بسر می برد.نوجوان زندانی علی نصیری متولد سال ۱۳۷۱ که در زمان دستگیری ۱۷ سال سن داشت. در جریان اعتراضات گسترده مردم ایران در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۸۸ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ دربلوار پاک نژاد سعادت آباد همراه با دوستانش در ماشین شخصی اش دستگیر می شوند.آنها را همان شب به بازداشتگاه آگاهی شاهپور منتقل می کنند و پس از ۸ روز بازداشت با فیش حقوقی آزاد می شود ولی ماشین وی همچنان در توقیف اداره آگاهی شاهپور باقی می ماند.

همان شب در حالی که چند ساعت قبل از آن علی نصیری در بازداشتگاه ادارۀ آگاهی شاهپور بود. بامداد ۲۵ خرداد ماه حوالی ساعت ۰۲:۳۰ تعدادی بسیجی که در میدان کاج وسایل نقلیه شخصی مردم را متوقف می کردند و آنها را مورد اذیت و آزار قرار می دادند. توسط یک خودروی ناشناس، بسیجیهای مذبور در میدان کاج زیر گرفته می شوند که یکی از آنها بنام حسین غلام کبیری کشته می شود.
پس از مدتی نوجوان زندانی علی نصیری نامه ای از اداره آگاهی شاهپور دریافت می کند مبنی بر اینکه در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۸۸ برای باز پس گرفتن خودروی توقیف شده به اداره آگاهی مراجعه نماید.هنگامی که این نوجوان به اداره آگاهی مراجعه می کند او را مجددا دستگیر و بازداشت می کنند. او پس از بازداشت در آگاهی شاهپور،به کانون اصلاح و تربیت و سپس به زندان گوهردشت کرج منتقل می گردد. پس از ۲ سال بلاتکلیفی در زندان در خرداد ماه جاری وی را به دادگاه منتقل و توسط فردی بنام عزیز محمدی که تقریبا اکثر احکام اعدام در استان تهران توسط این جنایتکار صادر می شود مورد محاکمه قرار می گیرد. علی نصیری بر مبنای ۲ اتهام مباشرت در قتل و نداشتن گواهینامه مورد محاکمه قرار گرفت.
علیرغم فاصله زمانی بین دستگیری این نوجوان و روی دادن حادثه تصادف که چندین ساعت بعد می باشد.بازهم اصرار بر محکوم شناختن این نوجوان را دارند.
پس از ۲ سال بلاتکلیفی در بازداشت در آستانۀ مناسبتهای خونین خرداد ماه که توسط سرکوبگران بر مردم ایران تحمیل کردند خبرگزاری سپاه پاسداران معروف به فارس با دروغپردازی و وارونه جلوه دادن واقعیتها سعی دارد که این نوجوان را گناهکار معرفی نماید.
علی نصیری که در سن ۱۷ سالگی دستگیر شده است و بیش از ۲ سال در بلاتکلیفی در زندان بسر می برد در حال حاضر در بند ۵ زندان گوهردشت کرج بند جوانان زندانی است. 
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نسبت دادن اتهامات دروغین به نوجوان زندانی برای صدور احکام اعدام را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار تسریع در ارسال گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد برای تهیۀ گزارش مستقل از جنایتهای رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائه آن به سازمان ملل برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ برابر با ۱۵ ژون ۲۰۱۱

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر