۱۳۹۰ خرداد ۲۶, پنجشنبه

وضعیت وخیم جسمانی ریحانه حاج ابراهیم و مطهره بهرامی


منابع حقوق بشری اعلام کرده اند که زندانی سیاسی ریحانه حاج ابراهیم كه در بند زنان زندان اوین محبوس می باشد، مدتهاست از بیماری اعصاب رنج می برد و همزمان گزارش رسیده است که مطهره بهرامی، دیگر زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین نیز، بیمارهای مختلفی دارد كه بدلیل عدم رسیدگی و درمان در زندان، دچار مشکلات بسیار جدی شده است.
به گزارش كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها، عدم رسیدگی و بی توجهی به وضعیت جسمانی و درمانی ریحانه حاج ابراهیم، سبب پا درد شدید این زندانی سیاسی شده و زندانیان گفته اند که وی اغلب در وضعیتی قرار می گیرد كه قادر به راه رفتن و انجام امور یومیه خود نمی باشد و از سایر همبندانش كمك می گیرد.


این گزارش می افزاید "طی این مدت هیچ اقدام درمانی جدی در رابطه با این بازداشتی حوادث بعد از انتخابات که خرداد ٨٩ به پانزده سال حبس محكوم شده، صورت نگرفته است."
مطهره بهرامی، زندانی سیاسی که در زندان اوین محبوس می باشد، بیمارهای مختلفی دارد كه بدلیل عدم رسیدگی و درمان در زندان، دائما از این بیماری ها در رنج است .
كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها می افزاید "وضعیت فعلی این زندانی سیاسی در شرایطی است كه پزشكان گفته اند كه می بایست در بیمارستان بیرون از زندان معالجه و درمان شود، اما ماموران اداره اطلاعات مانع از درمان وی شده اند. "
قابل ذكر است بدلیل عدم رسیدگی و پاسخگویی به مشكلات و بیماریهای زندانیان، تعداد زیادی از آنان دچار بیماری حاد جسمی شده اند و در بین زندانیان این امر بعنوان شكنجه دائمی آنان معرف گردیده است.

رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر