۱۳۹۰ خرداد ۲۷, جمعه

منصوره بهکیش بازداشت شد
به گفته شاهدین عینی مامور اطلاعاتی زن ساعت ۸ شب در تقاطع یوسف آباد و فاطمی منصوره بهکیش را شناسایی و دستگیر کرد و پس از انتقال به پلیس امنیت، به عنوان مورد خاص به زندان اوین منتقل کردند و تا کنون هیچ گونه اطلاع دیگری از وضعیت وی به خانواده اش گزارش نشده است.
به گزارش مادران پارک لاله، منصوره بهکیش به همراه بسیاری دیگر از اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی، در طول سال‌های گذشته، هر سال در شهریورماه در گورستان خاوران مراسم سالگرد کشتار بزرگ زندانیان سیاسی ایران در تابستان ۶۷ را برگزار می‌کرد و از طرف وزارت اطلاعات بارها در همین رابطه احضار و یا بازداشت شده است.

وی همچنین در ماه‌های پس از انتخابات بحث‌برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۸۸ دوبار به‌دلیل شرکت در مراسم بعدازظهرهای شنبه مادران عزادار در پارک لاله تهران بازداشت شد و در روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه همین سال هنگامی که برای دیدار با فرزندان خود عازم ایتالیا بود، از طرف مقامات قضائی ایران ممنوع‌الخروج اعلام گردید.
منصوره بهکیش در دهه ۶٠ پنج عضو خانواده خود را یا در زندان‌ها از دست داده است و یا در خیابان‌ها در درگیری با مأموران جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.
سیامک اسدیان همسر خواهرش زهرا در مهرماه ۶٠، زهرا در شهریور ۶۲؛ برادران‌اش محسن در اردیبهشت ۶۴ و محمود و علی در شهریور ۶٧؛ کشته شدند.
تنها برادر باقی‌مانده منصوره بهکیش، جعفر بهکیش، فعال حقوق بشر است که هم‌اکنون در خارج از ایران زندگی می‌کند.
منصوره بهکیش مسئولیت نگه‌داری مادر پیرش را بر عهده دارد.

رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر