۱۳۹۰ مهر ۱۲, سه‌شنبه

ادامه اعتراض دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با تحصن در ساختمان مدیریت دانشگاه

دانشجویان معترض دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ادامه تجمع اعتراضی خود، با شکستن درب قفل شده ساختمان مدیریت، وارد این ساختمان شده و خواهان پاسخگویی مسئولین دانشگاه نسبت به سهل انگاری در درگذشت آمنه زنگنه، دانشجوی این دانشگاه، شدند.
به گزارش دانشجونیوز، بیش از هزار تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ظهر امروز در ساعت ١٢:٣٠ ظهر با حضور در جلوی دانشکده پلیمر این دانشگاه تجمع خود را آغاز کردند. دانشجویان با در دست داشتن عکس های مرحوم آمنه زنگنه، و به همراه داشتن دستبندهای مشکی در این تجمع شرکت کرده بودند. دانشجویان با تعطیل کردن کلاس های درس از صبح امروز برای شرکت در تجمع اعتراضی آماده می شدند.
تنها راه رهایی، استعفای رهایی
دانشجویان در حالی که از درگذشت یک دانشجو بر اثر بی کفایتی مسئولین دانشگاه خشمگین بودند، با سر دادن شعارهایی مانند "مسئولین دانشگاه این آخرین پیام است، جنبش دانشجویی آماده قیام است" نسبت به مدیریت دانشگاه و نحوه برخورد با مسائل و مشکلات دانشجویان اعتراض نمودند. دانشجویان با سر دادن شعارهایی مانند "رهایی رهایی استعفا استعفا" و "تنها راه رهایی، استعفای رهایی" خواهان استعفای رییس دانشگاه شدند. علاوه بر این دانشجویان با سر دادن شعار "آرزو حیا کن، دانشگاه رها کن" خواستار استعفای دکتر آرزو معاونت دانشجویی دانشگاه نیز شدند.
در ادامه مراسم دبیر شورای صنفی دانشگاه و تنی جند از دوستان مرحوم آمنه زنگنه و فعالین دانشجویی نیز در جمع دانشجویان سخن گفتند.

ادعای دروغین امور دانشجویی و مسئولین دانشگاه
در حالی که دانشجویان عامل اصلی این فاجعه را مسئولین دانشگاه دانسته و خواستار پاسخگویی آنان شده اند، در بیانیه ای که امروز امور دانشجویی دانشگاه منتشر نموده است ادعا شده که مرحوم آمنه زنگنه در سوئیت شماره ٤١ خوابگاه سکونت داشته است. پیش از این ادعا شده بود که مرحوم زنگنه به دلیل بیماری های روحی خودکشی کرده است.
این درحالی است که بنا بر گفته های دوستان و هم خوابگاهی های وی، به دلیل اسکان بیش از حد دانشجو در خوابگاه، وی شب پیش از وفات را در نمازخانه خوابگاه به سر برده و مجبور به استفاده از حمام کارکنان در زیرزمین خوابگاه شده که مجهز به سیستم تهویه نبوده است. علاوه بر این مسئولین هیچ هشدار مناسبی مبنی بر استفاده نکردن از حمام به دلیل استفاده از اسید در لوله های فاضلاب به دانشجویان نداده بودند.
شهادت نامه ساکنین خوابگاه مرادی در مورد وضعیت مرحوم آمنه زنگنه
در همین راستا ٦٠ تن از دانشجویان دختر ساکن خوابگاه مرادی، در نامه ای خطاب به مسئولان ذی ربط این ادعا را تکذیب نموده و بیان کرده اند در حالی که ظرفیت خوابگاه مرادی ٩٠ نفر می باشد به دلیل سیاسیت های غلط وزارت علوم در پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بیش از ١٣٠ نفر دانشجو در این خوابگاه اسکان داده شده اند.
طومار اعتراضی دانشجویان
در ادامه اعتراض دانشجویان، در حدود ساعت دو ونیم بعد از ظهر نیز دانشجویان در صحن دانشگاه با امضای طوماری اعتراض خود را نسبت به کشته شدن آمنه زنگنه به دلیل بی مسئولیتی مقامات دانشگاه اعلام کرده و خواستار استعفا و پاسخگویی مقامات دانشگاه شدند.
همچنین دکتر رحیمی معاون رییس دانشگاه که از عاملین اصلی سرکوب دانشجویان و همکار وزارت اطلاعات در سال های اخیر بوده نیز در میان دانشجویان حاضر می شود که از سوی دانشجویان با شعار "دروغگو، دروغگو" مورد اعتراض قرار گرفته و مجبور به ترک صحن دانشگاه می شود.
حرکت به سمت ساختمان معاونت دانشجویی
دانشجویان در حدود ساعت سه بعد از ظهر، بعد از حاضر نشدن رییس و معاون دانشجویی دانشگاه برای پاسخگویی، به سمت ساختمان معاونت دانشجویی حرکت کرده و نزدیک به یک ساعت در آن مکان تحصن خود را ادامه دادند. دانشجویان با سر دادن شعار خواستار پاسخگویی مسئولین شدند. اما هیچ کدام از مسئولین دانشگاه برای پاسخگویی هم چنان حاضر نشد.
شکستن درب ساختمان مدیریت به دلیل عدم پاسخگویی رییس دانشگاه
در حالی که دانشجویان خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه بودند، دکتر رهایی که دستور قفل کردن درب ساختمان فارابی، محل استقرار خود را صادر کرده بود، حاضر به پاسخگویی نشده و در جمع دانشجویان حاضر نشد. پس از آن دانشجویان که مدتی با درب بسته مواجه شده بودند با سر دادن شعارهای اعتراضی درب ساختمان مدیریت را شکسته و وارد ساختمان فارابی می شوند.
دانشجویان با حمل پوسترهایی با مضامین مختلف مانند "دانشگاه یا آرامگاه"،"مسئول بی کفایت استعفا استعفا" و "ننگ ما، ننگ ما، رییس... ما" و ... اعتراض خود را به مسئولین امر اعلام نمودند. دانشجویان هم چنین دوربین هایی که اقدام به فیلم بردای  از دانشجویان را می نمودند، منهدم کردند.
هم اکنون در بیرون درب مدیریت دانشگاه پلیس و ماموران امنیتی مستقر شده و درب ساختمان نیز توسط نیروهای انتظامات بسته شده است. آخرین خبرها حکایت از آن دارد که دانشجویان در داخل ساختمان مدیریت به سر می برند.

دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر