۱۳۹۰ مهر ۱۲, سه‌شنبه

نامهٔ سرگشادهٔ انجمن فعالان حقوق بشر دانشگاه یورک به وزیر مهاجرت کانادا در مورد محمود رضا خاورى


نامهٔ سرگشادهٔ انجمن فعالان حقوق بشر دانشگاه یورک به وزیر مهاجرت کانادا برای بازگرداندن محمودرضا خاوری مدیر عامل بانک ملی‌ به ایران

به وزیر شهروندی و مهاجرت کانادا آقای جیسون کنی
ما، اعضای انجمن فعالان حقوق بشر دانشگاه یورک کانادا این نامه را می‌‌نویسیم تا نگرانی عمیق خود را نسبت به حضور یکی‌ از عناصر رژیم غیر انسانی‌ و تروریست جمهوری اسلامی که به عنوان شهروند کانادایی در شهر تورنتو زندگی‌ می‌‌کند ابراز کنیم. این فرد محمودرضا خاوری، فردی کلاهبردار است که با داشتن مقام مدیر عاملی بانک ملی‌ ایران، مقدار زیادی از پولی‌ که به خانواده‌های ایرانی‌ متعلق است را دزدیده می‌‌باشد.
همانطور که از طرف دولت فدرال کانادا، مجمع حقوق بشر سازمان ملل متحد، و سازمان عفو بین الملل چندین بار تأیید شده است، روزانه هزاران ایرانی‌ بیگناه، از جمله زنان، کودکان، و بزرگسالان مورد نقض ابتدایی‌ترین حقوق سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی‌ خود توسط رژیم جمهوری اسلامی قرار می‌‌گیرند.
اعدام و شکنجهٔ غیر انسانی‌ فعالان سیاسی، فقر، ظلم سیستماتیک، کودکان کارگر، سنگسار و آپارتاید جنسی‌ زنان، و جنایت علیه شهروندان ایرانی‌ را می‌‌توان در پروندهٔ شرم آور و خونین جمهوری اسلامی دید.
همچنین، طرح ریزی عملیات‌های تروریستی و حمایت از گروه‌های تروریستی چون حماس و حزب الله از دیگر خصوصیات رژیم جمهوری اسلامی است. بنابراین، ورود سران و وابستگان جمهوری اسلامی به کانادا امنیت این کشور را به خطر خواهد انداخت.
برای ما شهروندان ایرانی‌- کانادایی و مخالفان جمهوری اسلامی، افزایش عاملان حکومت ایران در خاک کانادا بسیار نگران کننده است. ما با احترام از شما درخواست می‌‌کنیم که محمود رضا خاوری را به ایران باز گردانید.
با احترام
انجمن فعالان حقوق بشر دانشگاه یورک
مسئولان امضای اعضای انجمن: شیلا سروی زاده و سارا اکرمی
Sara Akrami
Founder and President of the Human Rights Activists Association at
York University-Canad

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر