۱۳۹۰ مهر ۱۲, سه‌شنبه

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر /درگذشت آمنه زنگنه، سهل انگاری مسئولین دانشگاه

article picture

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تعطیلی برخی از کلاس های درس این دانشگاه
ظهر امروز، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر در اعتراض به بی کفایتی و سهل انگاری مسئولین دانشگاه در درگذشت آمنه زنگنه، دانشجوی فوق لیسانس رشته مهندسی پلیمر، دست به تجمعی اعتراضی زدند.
به گزارش دانشجونیوز، در این تجمع که از ساعت ١٢:٣٠ ظهر در صحن دانشگاه، جلوی دانشکده پلیمر، شکل گرفته است، صدها تن از دانشجویان شرکت کرده اند. دانشجویان با در دست داشتن عکس های مرحوم آمنه زنگنه، و به همراه داشتن دستبندهای مشکی در این تجمع شرکت کرده اند.
دانشجویان با سر دادن شعارهایی مانند "رهایی رهایی استعفا استعفا" خواهان استعفای رییس دانشگاه شدند. با پایان یافتن تجمع در جلوی دانشکده پلیمر تعدادی از دانشجویان به سمت دفتر دکتر آرزو، معاون دانشجویی دانشگاه، حرکت کردند.
همچنین بیانیه ای از طرف دانشجویان معترض و شورای صنفی دانشگاه نیز در صحن دانشگاه قرائت شده است.
تعطیلی کلاس های درس دانشگاه
تعداد زیادی از کلاس های درس در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صبح امروز، به دلیل اعتراض دانشجویان به سهل انگاری مسئولین در نحوه درگذشت آمنه زنگنه و هم چنین رخ دادن حوادثی مشابه در سال های گذشته تشکیل نشده است. دانشجویان اعلام کرده اند در کلاس های نوبت عصر دانشگاه نیز شرکت نخواهند کرد.
همچنین گزارش شده است که تعداد زیادی از نیروهای اطلاعاتی و انتظاماتی با حضور در صحن دانشگاه سعی در کنترل اعتراض ها و شناسایی دانشجویان معترض دارند.

............
درگذشت آمنه زنگنه، از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در پی سهل انگاری مسئولین دانشگاه
آمنه زنگنه، دانشجوی مقطع فوق لیسانس رشته پلیمر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ظهر امروز بر اثر استنشاق گاز ناشی از اسید دچار خفگی شده و درگذشت.
به گزارش دانشجونیوز، آمنه زنگنه ورودی سال ١٣٨٩ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بر اثر استنشاق گاز ناشی از اسید که برای باز کردن لوله های فاضلاب استفاده شده بود، در خوابگاه مرادی در نزدیکی درب خیابان رشت این دانشگاه دچار خفگی شده است.
متاسفانه مقامات مسئول در این زمینه اطلاع رسانی مناسب برای آگاهی دانشجویان انجام نداده و عدم آگاهی از این امر موجب خفگی آمنه زنگنه در حمام شده است.
در حالی که مسئولان دانشگاه در بیانیه ای اعلام کرده اند که وی بعد از انتقال به بیمارستان جان سپرده است، مسئولان بیمارستان از فوت وی سه ساعت قبل از انتقال به بیمارستان خبر داده اند.
برخی از دوستان آمنه زنگنه اعلام کرده اند که وی به دلیل عدم اسکان دائم از سوی مسئولان و بی برنامگی موجود در تخصیص خوابگاه به دانشجویان، شب گذشته در نمازخانه خوابگاه به سر برده و از حمام زیرزمین برای استحمام استفاده کرده است. آنان با بیان این نکته که اگر وضعیت اسکان وی مشخص شده بود، هر گز این حادثه تلخ رخ نمی داد، خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه در این زمینه شدند.
وضعیت اسفناک بسیاری از خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عدم رسیدگی به این وضعیت، در حالی که بودجه های کلانی صرف ساخت و سازهای غیر ضروری در دانشگاه شده است، در سال های گذشته نیز اعتراض دانشجویان را در پی داشته است. چندی پیش نیز در حادثه ای دیگر در خوابگاه دانشجویان پسر، سقوط آسانسور منتج به قطع پای یکی از دانشجویان شد.
اعلام افسردگی آمنه زنگنه توسط مسئولین خوابگاه و ایجاد شائبه خودکشی وی، در حالی که مسئولین بیمارستان مرگ وی را بر اثر استنشاق گاز عنوان کرده اند، خشم دوستان وی و دانشجویان را برانگیخته است. دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پی این حادثه تلخ اعلام کرده اند که فردا در جلوی دانشکده پلیمر نسبت به بی توجهی مسئولین امر و مرگ دلخراش یار دبستانیشان تجمع کرده و اعتراض خواهند کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر