۱۳۹۰ مهر ۱۴, پنجشنبه

اعلاميه به مناسبت درگذشت دکتر مهرداد مشايخیامروز، با کمال تأسف، از خبر درگذشت روشنفکر مبارز وطن مان، آقای دکتر مهرداد مشايخی، مطلع شديم و بدينوسيله مراتب تسليت صميمانهء خودو همهء اعضاء شبکهء سکولارهای سبز ايران را تقديم اعضاء خانواده، دوستان و همرزمان ايشان می کنيم.
دکتر مشايخی روشنفکری فرهيخته، روشن ضمير و صاحب ذهنی دقيق و عميق بود که با نوشته های پر بارش مجموعه ای از نظرات سياسی آموزنده را برای اپوزيسيون انحلال طلب ايران بجای گذاشته است. فقدان او خلاء بزرگی را در ميان جمع روشنفکران سکولار ـ دموکرات ايران بوجود می آورد که اميدواريم بوسيله صاحب نظران و متفکران سياسی دلسوز وطن مان پر شود.
او ذهنی جويندهء راه های وصول به دموکراسی، آزادی و عدالت اجتماعی، و دلی سرشار از مهر ايران داشت. پيام کوتاه او در آخرين گفتگوئی که انجام داده است می تواند راهنمای همهء ايران دوستان و مبارزان راه آزادی باشد؛ آنجا که می گويد:
«نگاه من به روشنفکری است که سکولار باشد تا بتواند اولویت فکری خود را پیش از هر ایدئولوژی و عقیده دیگری به مردم سالاری و دموکراسی در ایران اختصاص دهد. همچنین لازم است روشنفکر ایرانی از این زاویهء جهانی به مسایل ملی ایران فکر کند. مشی فکری بومی‌گرا و ناسیونالیزم افراطی، و عدم درک التزامات و منافعی که همزیستی مفید و موثر و صلح‌خواه در جامعهء جهانی را عاید ما می‌گرداند، باعث انزوا و عقب افتادن از قافله تمدن بشری و دستاوردهای آن خواهد بود».
يادش را گرامی می داريم و پر توان تر از هميشه برای تحقق آرزوهايش در مورد مردم زادگاهش گام بر می داريم.
مسئولان شبکهء سکولارهای سبز ايران:
مهدی حاذق اعظم، آرام حسامی، رضا حسين بر،
محسن ذاکری، فرخ زندی، افسانه مهاجر، آرمان نجم، اسماعيل نوری علا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر