۱۳۹۰ مهر ۱۲, سه‌شنبه

کم توجهی مسئولین و نبود امکانات جان یک دانشجوی دختر را گرفت
یکی از دانشجویان دختر دانشگاه امیرکبیر به دلیل پذیرش بیش از ظرفیت دانشگاه و کمبود امکانات بهداشتی و رفاهی و بی‌توجهی مسئولین در گذشت.
آمنه زنگنه، دانشجوی کارشناسی ارشد نوبت دوم پلیمر، قبل از ظهر روز دوشنبه ـ 11 مهرماه ـ در حمام بیهوش می‌شود، و پس از چهار ساعت که به بیمارستان فیروزگر منقل می‌شود،جان خود را از دست می‎دهد.
خبرگزای ایسنا به نقل از دبیر شورای صنفی دانشگاه امیرکبیر نوشته است، پذیرش بیش از ظرفیت در دوره‌ی کارشناسی ارشد و پاسخگو نبودن امکانات دانشگاه برای اسکان دانشجویان، موجب فوت این  دانشجو بوده است.
به گفته‌ی سامان مهدور، دانشجویانی که خوابگاه به آنها تعلق نگرفته بود در نمازخانه اسکان داده شده بودند و فاقد حمام بوده‌اند.
لذا این دانشجویان از حمام کارکنان دانشگاه استفاده می‌کنند، که این حمام هم خراب بوده و مورد استفاده نبوده است.
این دختر دانشجو نیز بدون اطلاع قبلی و عدم اطلاع رسانی مسئولین خوابگاه برای تعمیر لوله‌های این حمام‌ها وارد حمام شده و ریختن آب روی لوله‌ها موجب تولید گاز شده، عاملی که موجب بی‌هوشی و گاز گرفتگی این دانشجو شده است.
به گفته‌ی مهدور، اسید به داخل لوله‌های این حمام ریخته شده بود تا باز شوند.
دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی امیر کبیر با انتقاد از مسئولین، گفته است انتقادهای مکرر دانشجویان به معاونت دانشگاه بی‌پاسخ بوده و حتی اگر این دانشجو نیز سریع به بیمارستان منتقل می‌شد، شاید جانش را از دست نمی داد..

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر