۱۳۹۰ مهر ۱۵, جمعه

وضع وخیم جسمانی معصوم فردیس، معاون پیشین وزیر مخابرات معصوم فردیس، معاون پیشین وزیر مخابرات که در بند ۳۵۰ اوین زندانی است، به علت بیماری به بیمارستان منتقل شد. خبر بازداشت این مقام سابق دولتی برای اولین بار منتشر می‌شود.
به گزارش کلمه، این زندانی امنیتی که به دلیل نوسانات شدید فشار خون به بهداری زندان اوین منتقل شده بود، پس از وخامت حالش از بهداری زندان به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد و پس از انجام معاینات پزشکی و دریافت کمک های اولیه درمانی، به زندان بازگردانده شد.
این در حالی است که پزشکان اعلام کرده‌اند که درمان وی باید در خارج از زندان ادامه یابد، اما دادستان تهران با مرخصی درمانی وی مخالفت کرده است.
معصوم فردیس، زندانی سیاسی ۵۷ ساله، در زمان نخستین بازداشت خود عهده‌دار پست معاونت وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و همچنین رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده است. وی که قبل از انتصاب به سمتهای فوق، مسئولیت پروژه اپراتور دوم تلفن همراه را برعهده داشته، قائم‌مقامی رئیس مرکز تحقیقات مخابرات را نیز در سوابق مدیریتی‌اش دارد.
جرم واقعی این معاون سابق وزارت ارتباطات، مخالفت با وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در واگذاری اپراتور دوم تلفن همراه به نهادهای امنیتی و عدم همراهی با خواسته‌های آنان است. وی به این خاطر که بر اساس تعهد کاری و بی‌طرفی در مسئولیت خود عمل کرده، از سوی وزارت اطلاعات به اتهام جاسوسی بازداشت و در دادگاه بدوی نیز به شش سال زندان محکوم شده است. اما چندی بعد این حکم در دادگاه تجدید نظر نقض شده و در نهایت دیوان عالی کشور نیز وی را از همه اتهامات وارده تبرئه کرده است.
اما به‌رغم نقض رای دادگاه بدوی و صدور حکم برائت برای معصوم فردیس در شعبه دادگاه تجدید نظر و همچنین دیوانعالی کشور، برخلاف نص صریح قوانین قضایی، وزارت اطلاعات با هدف تسویه حساب و نوعی انتقام‌گیری، همچنان این زندانی سیاسی را به صورت غیرقانونی در زندان نگه داشته است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر