۱۳۹۰ مهر ۱۶, شنبه

اجرای مجازات غیرانسانی برای چهار نفر در اصفهان


خبرگزاری حکومتی فارس: صبح امروز اجرای حد شرعی نسبت به چهار سارق سابقه‌دار اصفهانی در زندان مرکزی اصفهان صورت گرفت.
مجریان قانون باید با قانون‌شکنان موجود در سطح شهر‌ها مقابله کنند و موارد قانونی را نسبت به آنها اعمال کنند و در راستای ایجاد امنیت و آرامش شهروندان گام بردارند.
صبح امروز مجریان قانون در زندان مرکزی اصفهان، حکم شرعی و قانونی چهار نفر از سارقان سابقه‌دار اصفهانی را به اجرا درآورند و اجرای این حکم درس بزرگی برای مجرمان و قانون‌شکنان است.
سرقت یک نفر از این مجرمان در شهرستان اصفهان صورت گرفته بود و سه نفر دیگر در شهرستان‌های بادرود، تیران و کرون و نجف‌آباد مبادرت به سرقت کرده بودند.
به گزارش فارس، با توجه به موارد قانونی، سرقت در صورتی موجب ثبوت حد می‌شود که دارای تمام شرایط و خصوصیات ذکر شده در ماده 197 قانونی مجازات اسلامی باشد و غیر این صورت حکم شرعی و قانونی تعزیر نسبت به این نوع جرم اجرا می‌شود.متولیان اجرای قانون باید با اعمال موارد قانونی امنیت و آرامش را برای مردم فراهم کنند و در راستای حفظ جان و مال شهروندان اقدامات لازم را انجام بدهند.
گزارش فارس حاکی از این است، صبح امروز اجرای حد شرعی نسبت به چهار سارق سابقه‌دار اصفهانی در زندان مرکزی اصفهان صورت گرفت و اجرای این حکم درس عبرتی برای تمام مجرمان و به ویژه سارقان موجود در جامعه است.
اجرای حد شرعی نسبت به سارق بادرود به دلیل انجام بیش از 100 فقره سرقت احشام صورت گرفته است.
این حکم شرعی و قانونی به دلیل انجام چندین فقره سرقت احشام و بیش از 10مورد سابقه کیفری نسبت به سارق تیران و کرون اجرا شد.
در این مراسم حد شرعی سرقت و مجازات حبس و شلاق نسبت به سارق نجف‌آباد به دلیل انجام 29 فقره سرقت و یک مورد سرقت همراه با آزار و سارق اصفهان به دلیل انجام 100 فقره سرقت از منزل اجرا شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر