۱۳۹۰ مهر ۱۳, چهارشنبه

دومین روز تحصن اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیرتحصن اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در واکنش به مرگ دانشجوی دختر این دانشگاه، امروز چهارشنبه نیز با حضور صدها تن از دانشجویان ادامه داشت.

به گزارش دانشجونیوز، دانشجویان معترض مطابق با ساعت اعلام شده در روز گذشته، امروز ساعت ١٢ ظهر رو به روی دانشکده ی پلیمر تجمع کردند.
در این تجمع تعدادی از دانشجویان پیرامون گفتگوهای روز گذشته با رئیس دانشگاه (دکتر رهایی) توضیحاتی ارائه کردند. بنابر گفته های این دانشجویان، در جلسه ی دیروز با رئیس دانشگاه، مطالبات سه گانه ی دانشجویان:
١- استعفای دکتر رهایی از ریاست دانشگاه
٢- پیگیری قضایی پرونده ی مرگ آمنه زنگنه و شناسایی و معرفی مقصرین
٣- رسیدگی فوری به مشکلات صنفی به ویژه وضعیت خوابگاه ها
طرح شده است. دکتر رهایی در پاسخ با رد درخواست استعفا، تصمیم به پیگیری قضایی پرونده را موکول به نتیجه ی آزمایشات پزشکی قانونی کرده است. همچنین وی درخواست دانشجویان برای اختصاص بودجه ی بیش تر به خوابگاه ها و امور رفاهی دانشجویان را بر خلاف مقررات و غیر قانونی خوانده است!
دانشجویان حاضر در تجمع امروز، با سر دادن شعار علیه رئیس دانشگاه، نسبت به موضع وی شدیدا اعتراض کردند.
پس از آن، پیشنهاد تشکیل کمیته ای متشکل از دانشجویان (با حضور اعضای شورای صنفی دانشجویان) و اساتید مطرح شد که به صورت مشروط (مشروط به پیگیری و وفاداری به خواسته های دانشجویان) مورد موافقت قرار گرفت.
در این بین دانشجویان با اعتراض به بیانیه ی صادر شده از طرف انجمن اسلامی جعلی دانشگاه، نسبت به فریب کاری و فرصت طلبی نهادهای غیر دانشجویی و پادگانی اعتراض کردند.
پس از آن دانشجویان با سر دادن شعارهایی علیه رئیس دانشگاه (دکتر رهایی) مانند "رهایی، رهایی، استعفا، استعفا" و "مقصر نهایی، رهایی، رهایی" و معاون دانشجویی (دکتر آرزو) به سمت ساختمان معاونت دانشجویی حرکت کردند. در انتهای تجمع امروز، دانشجویان اعلام کردند که امروز هم در کلاس های درس حاضر نخواهند شد و تا تحقق خواسته هایشان به اعتراض ادامه خواهند داد.
قرار است روز شنبه مراسم ختم آمنه زنگنه در مسجد دانشگاه امیرکبیر با حضور گسترده دانشجویان برگزار شود.
دانشجونیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر