۱۳۹۰ شهریور ۲۴, پنجشنبه

اجلال قوامی:به دلیل ترس از پرونده سازی در اجلاس آسیا-اقیانوسیه شرکت نکردیم

article picture


گزارش دریافتی:اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در پی تهدیدی از سوی "نهادهای امنیتی-قضایی"حکومت اسلامی ایران، از شرکت در یک اجلاس حقوق بشری بازماند.


آژانس خبررسانی کردپا طی یک تماس تلفنی با اجلال قوامی جزئیات این خبر را بیشتر جویا شد.
اجلال قوامی در پاسخ به پرسش کردپا، که شما از سوی چه نهاد یا سازمانی مورد فشار قرار گرفته‌اید اظهار کرد: از سوی چندین نهاد و سازمان خاص احضار شده‌ایم و ماهیت این سازمان و نهاد‌ها برای همگان مشخص است.
قوامی در رابطه با موضوعیت احضار گفت، این نهاد و سازمان‌ها از شرکت ما در این اجلاس ممانعت نکرده‌اند اما تلویحا به ما گفته‌اند که در هنگام بازگشت ممکن است مسائلی قضایی-امنیتی برای شما ایجاد شود و به همین دلیل برای جلوگیری از پرونده سازی‌های احتمالی و بروز مشکلات امنیتی، شورای عالی سازمان بر آن شد که نماینده سازمان در این اجلاس شرکت ننماید.
به گفته اجلال قوامی، این سومین بار است که سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان برای این اجلاس حقوق بشری دعوت می شود.
وی گفت، نماینده سازمان در اولین سال دعوت در این اجلاس حضور یافته است، اما سال گذشته به دلیل وجود فضای متشنج سیاسی ایران، سازمان از معرفی نماینده جهت شرکت در این اجلاس امتناع کرد.
اجلال قوامی این اقدام غیر رسمی نهاد‌ها و سازمان‌های فشار را اقدامی غیر عرفی و مغایر با اصول قانونی و اخلاقی خواند.
طی سه سال گذشته کانون مدافعان حقوق بشر ایران، دفتر تحکیم وحدت و سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان برای شرکت در این اجلاس دعوت شده‌اند.
در پی تهديد اجلال قوامی به بازداشت در صورت شركت در اجلاس ساليانه نهادهای حقوق بشر آسيا - اقيانوسيه و ممانعت از شركت وی در اين اجلاس ، دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان اين اقدام را اقدامی غيرقانونی دانست و خواهان پاسخگويی مسئولان زيربط در اين خصوص شد.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر