۱۳۹۰ شهریور ۲۳, چهارشنبه

احضار ۴ نفر دیگر در ارتباط با دانشگاه آنلاین بهائیان

article picture
چهار نفر از اساتید و مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان به نامهای کامران رحیمیان، کیوان رحیمیان، شکیب نصرالله و فاران حسامی امروز ۲۲ شهریور ماه به شعبه پنجم دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شدند.
بنا بر گزارشات رسیده احضار این افراد در حالی است که هر کدام از این افراد پیش‌تر یک یا دو بار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده بودند.
همچنین حدود یک ماه پیش منزل آقای رحیمیان و خانم حسامی مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفته است و وسایل شخصی آن‌ها نظیر لپ تاپ، کتاب‌ها، جزوات، موبایل‌ها، یاداشت‌های شخصی و... ضبط شده است.به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این احضار‌ها در ادامه محرومیت‌هایی است که برای دانشگاه آنلاین بهائیان از اول خرداد ماه ۱۳۹۰ ایجاد شده است. تا به حال بیش از ۴۰ نفر از همکاران و اساتید علمی در شهرهای مختلف نظیر اصفهان، شیراز، ساری، قروه، سنندج، همدان، بندر لنگه و... به ادارهٔ اطلاعات احضار شده‌اند و دربارهٔ همکاری‌هایشان با موسسهٔ علمی آزاد (دانشگاه آنلاین بهائیان) مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.
و بیش از ۲۰ نفر از همکاران این موسسه در طول این مدت بازداشت شده‌اند که از این بین هفت نفر از ایشان به نام‌های وحید محمودی، رامین زیبایی، کامران مرتضایی، فرهاد صدقی، نوشین خادم، محمود بادوام و ریاض سبحانی حدود ۳ ماه است که در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برند.
بسیاری از افرادی که تا به حال بازداشت شده‌اند تحت فشارهای روحی و بعضا جسمی به جهت امضای تعهد نامه و قطع هر گونه ارتباط با دانشگاه آنلاین بهائیان قرار گرفته‌اند

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر