۱۳۹۰ شهریور ۲۲, سه‌شنبه

شهروندان کرد به اعتراضات ارومیه فراخوانده شدند

article pictureاعتراضات مردم ارومیه در واکنش به خشک شدن دریاچه‎ی ارومیه همچنان ادامه داشته و آذری ها نیز از شهروندان کرد این مناطق خواسته اند که به صفوف معترضان بپیوندند.
به گزارش "کردپا"، شهروندان آذری زبان شهرستان ارومیه از کردهای ساکن این شهر خواسته‎اند جهت اعتراض به مدیریت ناکارآمد دولت و خشک شدن دریاچه ارومیه به صف مبارزان مدنی این استان بپیوندند.
در بخشی از این گزارش آمده است: روز به روز اعتراضات گسترده‎تر شده و شعار و مطالبات مردم ارومیه رادیکالتر می‎شود به گونه‎ای که شهروندان آذری این شهر، مسئله‎ی خشک شدن دریاچه‎ی ارومیه را فرصتی جهت ابراز خواسته‎های ملی نموده‎اند.
گزارشگر آژانس خبررسانی کردپا در ادامه می‎افزاید که در اعتراضات روز شنبه، نوزده شهریورماه، در میان تظاهرکنندگان آذری زبان، پرچم آذربایجان برافراشته شد.
این درخواست آذری زبانان شهر ارومیه در حالی ابراز می‎گردد که شهروندان کرد ارومیه، حضور فعال و چشمگیری را در اعتراضات اخیر داشته‎اند.
در تظاهرات روز شنبه، 12 شهریورماه که طی آن دو تن از معترضان خشک شدن دریاچه‎ی ارومیه توسط نیروهای امنیتی ایران کشته شدند، یکی از کشته شدگان شهروند کرد ساکن شهرستان ارومیه می‌باشد.
کردپا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر