۱۳۹۰ شهریور ۲۵, جمعه

موج اعدامها در ایران ادامه دارد: دو اعدام دیگر در سمنان

article picture
حقوق بشر ایران ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۰: گزارش ها از ایران از ادامه موج اعدام ها حکایت میکنند. به گزارش خبر گزاری فارس، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، بامداد امروز دو نفر به نامهای "ع- ف"، ۲۷ ساله اهل شاهرود به اتهام حمل و نگهداری بیش از ۱۵ کیلوگرم هروئین فشرده (کراک) ، و "م- م"، اهل بوکان و به اتهام حمل و نگهداری بیش از ۴ کیلو و ۹۴۰ گرم کراک اعدام شده که احکام آنها توسط دادگاه انقلاب اسلامی سمنان و شاهرود صادر و تأیید در دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، صبح امروز (پنجشنبه) در زندان مرکزی سمنان اجرایی شد.


بدین ترتیب تعداد اعدام ها پس از ماه رمضان در یازده روز گذشته به ۲۸ تن رسید.

بعلاوه این اعدامها که از طریق منابع رسمی اعلام شده اند، هرانا از اعدام ۱۵ نفربطور مخفیانه در تربت جام و فعالین حقوق بشر و دموکراسی از اعدام ۹ نفر در زاهدان و تایباد (صبح امروز) خبر دادند. سازمان حقوق بشر ایران در حال تحقیق در مورد این اعدام ها میباشد.

سازمان حقوق بشر ایران موج اعدام ها در ایران را شدیدا محکوم میکند. سخنگوی این سازمان، محمود امیری مقدم، از جامعه جهانی خواست برای متوقف کردن موج اعدامها حکومت ایران را تحت فشار قرار دهند. امیری مقدم همچنین اظهار داشت: اکثر افراد اعدام شده پشت درب های بسته محکوم شده اند و نامهای آنها نیز اعلام نشده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر