۱۳۹۰ شهریور ۲۱, دوشنبه

متهمین اختلاس 600 میلیارد تومانی از بیمه ایران، تبرئه شدند

article picture

رییس کل دیوان محاسبات جمهوری فاسد اسلامی در پاسخ به پرسش در مورد تکلیف نهایی پرونده اختلاس بیمه ایران گفت: چند سال گذشته احمدی نژاد در اخبار با مطرح کردن موضوع اختلاس اعضای هیات مدیره وقت بیمه ایران به میزان 600 میلیارد تومان، آن‌ها را عزل کرد. در همان دوران کمیسیون اصل 90 گزارشی را تهیه نمود که باید قرائت می‌شد اما دیوان به این گزارش ایراد گرفت و خود متولی این امر شد. بر این اساس دیوان تلاش کرد این پرونده را به دور از پرداختن به مسائل سیاسی از مجاری خود پیگیری کند.


به گزارش آفتاب ، رحمانی فضلی در توضیح نحوه پیگیری این پرونده گفت: این پرونده با 12 بند در هیات مستشاری مورد پیگیری قرار گرفت و در این هیات توضیحات و مستندات کافی از متخلفین جمع شد که در همان زمان مشخص شد که آنها تخلفی در مورد اختلاف 600 میلیارد تومانی ندارند، بعد از آن این موضوع با درخواست رسیدگی مجدد به محکمه دیوان رفت که در این محکمه نماینده قوه قضائیه حضور دارد.


وی ادامه داد: در محکمه دیوان نیز اتهام اختلاس 600 میلیارد تومانی اثبات نشد و متهمان از این موارد تبرئه شدند. در همان زمان به دلیل احساس مسئولیت با انجام مکاتباتی با کیمسیون اصل 90 موضوع را اطلاع دادیم. در نامه‌ای به رییس‌جمهور نیز بنده گزارشی از روند پیگیری پرونده ارائه کردم و خواهش نمودم که از نظر اخلاقی و شرعی باید از این متهمان دلجویی و اعاده حیثیت شود و تاکید کردم که اگر دولت این کار را نکند دیوان محاسبات راسا این موضوع را اطلاع‌رسانی می‌کند.


وی در ادامه تاکید کرد: بر این اساس بنده امروز اعلام می‌کنم که طبق رسیدگی‌های دیوان در مراحل مختلف و با رای نهایی متهمین اختلاس 600 میلیارد تومانی از بیمه ایران تبرئه شدند.
http://parsdailynews.com/89400.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر