۱۳۹۰ شهریور ۲۶, شنبه

ممنوع الملاقات شدن آقای بروجردی

article picture


صبح روز شنبه مورخ ۲۶ شهریور۱۳۹۰، هنگامی‌که اعضای خانواده آقای بروجردی برای ملاقات با وی به زندان اوین مراجعه کردند با ممانعت مامورین مواجه شدند.
به گزارش رهسا نیوز، اعضای خانواده وی به این اقدام غیر قانونی اعتراض نمودند، لیکن مسئولین ضمن بی اعتنائی کامل از ارائه هرگونه توضیحی درباره دلایل ممنوع الملاقات شدن سرباز زدند.به گزارش یکی از حاضرین، با ادامه یافتن و شدت گرفتن مشاجره بین خانواده آقای بروجردی و مامورین، یکی از آنها مدعی شد که این دستور از طرف مسئولین دادگاه ویژه روحانیت صادر شده است. وی همچنین مدعی شد که اگر اطلاع رسانی درباره وضع کاظمینی بروجردی ادامه یابد، عده دیگری از هواداران ایشان بازداشت خواهند شد.
بنابر شواهد موجود، قطع مجدد ملاقات‌های آقای بروجردی به علت انتشار نامه سرگشاده خانواده ایشان به آقای احمد شهیدگزارشگر ویژه حقوق بشر بوده است.
اعضای خانواده در این نامه بخشی از اظهارات مسئولین دادگاه را فاش نمودند که: "رهبر انقلاب به دادگاه ویژه روحانیت دستور داده است تا زمانی که کاظمینی بروجردی توبه نامه ننویسد، اجازه مرخصی درمانی برای او صادر نکنید!"ضمنا در این نامه سرگشاده به فشارهای وارد شده بر خانواده به عنوان اهرمی‌در راستای وادار کردن زندانیان به توبه و اعترافات دروغین اشاره شده است.یادآوری می‌گردد آقای بروجردی ۵ سال است به علت طرفداری از نظریه جدایی دین از حکومت و مخالفت با رفتار حاکمان در زندان به سر می‌برد و علیرغم وخامت حال وی که در گزارش اخیر عفو بین الملل نیز به آن اشاره شده است، همچنان با درخواست مرخصی درمانی وی مخالفت می‌گردد.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر