۱۳۹۰ شهریور ۲۲, سه‌شنبه

احمدی نژاد در آستانه سفر به نیویورک:دو شهروند آمریکایی تا دو روز دیگر آزاد می شوند

article picture


خبرگزاری رویترز به نقل از شبکه تلویزیونی " ان بی سی " گزارش کرد محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران گفته است دو شهروند آمریکایی که به اتهام ورود غیر قانونی به کشور و جاسوسی زندانی هستند، طی دور روز آینده آزاد خواهند شد.
سخنان احمدی نژاد در آستانه سفرش به نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح می شود.
این در حالی است که عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از محکومیت 8 سال حبس برای هرکدام از دو کوهنورد آمریکایی زندانی در ایران به اتهام ورود غیر مجاز و جاسوسی خبر داده بود.از سوی دیگر خبرگزاری فارس به نقل لز مسعود شفیعی وکیل شین باور و جاش فتال اعلام کرد که شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر دادگاه انقلاب اسلامی با آزادی این دو تبعه آمریکایی با قرار وثیقه نیم میلیون دلاری موافقت کرد.
وی تاکید کرد: این موضوع امروز به اطلاع خانواده این دو آمریکایی و سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکای در تهران رسیده و باور و فتال می‌توانند مانند سارا شورد از کشور خارج شوند.
شین بائر، جاش فاتال و ساراد شورد، سی و یکم ژوئیه 2009 در جریان یک
کوهپیمایی در مرز ایران و عراق توسط مرزبانان ایراني دستگیر و سپس از سوی مقامات جمهوری اسلامی به اتهام جاسوسی و ورود غیرقانونی به خاک ایران زندانی شدند. سارا شورد به دلیل ابتلا به بیماری سرطان به قید 500 هزار دلار وثیقه از زندان آزاد و به کشورش بازگشت.
العربیه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر