۱۳۹۰ شهریور ۲۲, سه‌شنبه


منبع حکومتی: حکم اعدام کوشا، عامل قتل در پل مدیریت سحرگاه امروز در محل جنایت و با حضور اقشار مختلف مردم اجرا شد.
کوشا با موهای تراشیده بالای سکو رفت و در این میان در پاسخ به سوال خبرنگاران فقط به یک جمله بسنده کرد: پشیمانم.
سایت حکومتی برنا :حواشی اجرای حکم اعدام را در ذیل می‌خوانید:
ساعت 4:15... خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های مختلف اعم از روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه ملی در محل اجرای حکم حاضر شده و فقط کسانی می‌توانند وارد محدوده اجرای حکم شوند که از قبل مجوز دریافت کرده‌اند.
ساعت 5:53 ... حدود 2 ساعت از حضور مردم و خبرنگاران در محل حادثه گذشته و هنوز خبری از اجرای حکم نیست. در این لحظه چند مأمور با حضور در محل، داربست اجرای حکم و طناب دار را چک می‌کنند.
ساعت 6:04 ... خودروی حامل کوشا با اسکورت چند دستگاه خودرو و موتورسیکلت وارد محوطه می‌شود و منتظر می‌ماند تا با اجازه مسئولان قضایی محکوم از خودرو خارج شود.
ساعت 6:11 ... قرائت قرآن انجام می‌شود و چهار دقیقه بعد در ساعت 6:15 دقیقه، کوشا به همراه 2 مأمور که با وی داخل خودرو بودند از خودرو خارج می‌شود و مأموران همراه، او را تحویل مأموران حاضر در محل می‌دهند.
ساعت 6:16 ... کوشا با موهای تراشیده بالای سکو رفت و در این میان در پاسخ به سوال خبرنگاران فقط به یک جمله بسنده کرد: پشیمانم.
ساعت 6:17 ... حکم اجرا شد. طناب دار دور گردن کوشا قرار دارد و سرپرست دادسرای جنایی تهران حکم را قرائت می‌کند. در این لحظه صندلی از زیر پای کوشا کشیده می‌شود. طناب دار با تلاش او برای نجات در نسیم سحرگاهی می‌رقصد.
گویا این رقص تمامی ندارد زیرا طناب اجرای حکم مقداری بلند است و مأموران مجبور می‌شوند بخشی از سکویی که پیش از این برای اجرای حکم در نظر گرفته شده بود را جابجا کنند.ساعت 6:31 ... یکی از مأموران حاضر در صحنه، پابند را از پاهای کوشا باز می‌کند.
ساعت 6:35 ... همان مأمور در ادامه، این کار را با دستان کوشا می‌کند و دستبند را از دستانش باز می‌کند تا مشکلی برای حمل او پیش نیاید.
ساعت 6:44 ... پزشک متخصص پزشکی قانونی بالای سکو می‌رود و جسد کوشا را مورد معاینه قرار می‌دهد.
ساعت 6:46 ... با تأیید فوت کوشا از سوی پزشک و اجازه مسوولان قضایی، طناب سورمه‌ای با یک چاقو بریده می‌شود و جسد داخل کیسه حمل جسد قرار می‌گیرد.
ساعت 6:52 ... خودروی حمل جسد از محوطه خارج می‌شود و جسد را به پزشکی قانونی منتقل می‌کند.
ساعت 7:00 ... شهروندان پس از دیدن صحنه اجرای حکم از محل دور می‌شوند و بدین ترتیب راه برای عبور خودروهایی که پشت موانعی که برای این کار تعبیه شده بود، متوقف مانده بودند، باز می‌شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر