۱۳۹۰ شهریور ۲۳, چهارشنبه

تجمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به عدم واگذاری خوابگاهجمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی روز گذشته در اعتراض به «عدم واگذاری خوابگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی» در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی این دانشگاه دست به تجمع زدند.
به گزارش دانشجونیوز، دیروز سه شنبه ۲۲ شهریور، دانشگاه شهید بهشتی میزبان تجمع اعتراضی ده‌ها تن از دانشجویان این دانشگاه بود که در اعتراض به عدم تعلق خوابگاه به برخی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی و همچنین مدیریت خوابگاه‌ها تجمع کرده و خواستار تحقق ابتدایی‌ترین حقوق خود شده‌اند.
بر اساس این گزارش، دانشجویان معترض در این تجمع شعارهایی در ارتباط با حقوق رفاهی خویش سرداده و خواستار استعفای مسئولین ذی صلاح شده‌اند.
گفته می‌شود مسئولین دانشگاه شهید بهشتی و مدیران آن از جمله «مهدوی سمنون»، معاونت دانشجویی در طول دو سال گذشته و همزمان با وقوع اعتراضات دانشجویی، از هیچگونه اقدام در راستای نقض حقوق اساسی و اولیه دانشجویان خودداری نکرده‌اند و با صدور احکام فله‌ای شمار زیادی از دانشجویان از حق تحصیل محروم نموده‌اند.
دانشجویان معترض معتقدند که «محرومیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه از حقوق اولیه خویش که حق اسکان در خوابگاه‌ها جز ان است»، تنها بخش کوچکی از نقض حقوق اولیه دانشجویی در این دانشگاه محسوب می‌شود. 


آخرین خبر‌ها از دانشگاه شهید بهشتی تهران حاکی از آن است که عده‌ای از این دانشجویان روز شنبه نیز به در اعتراض به این سیاست غلط به مدیریت امور خوابگاه‌ها مراجعه کرده بودند که با برخورد خشن نیروهای حراست وادار به ترک این اداره شده و در ادامه حتی تهدید به احضار به کمیته انضباطی شده‌اند.
در حالی مدیران این دانشگاه از کمبود بودجه و امکانات رفاهی سخن گفته‌اند که بنابر گزارشات موثق
ماه گذشته دانشگاه بهشتی خوابگاه طالقانی این دانشگاه رابه قیمت «یک میلیارد تومان» به بانک صادرات فروخته است.
از سوی دیگر گفته می‌شود که دانشگاه شهید بهشتی دارای ساختمان‌های متعددی است که توسط خیرین به عنوان خوابگاه به این دانشگاه واگذار گشته است که گویا در سالهای اخیر به عنوان منزل شخصی عده‌ای از مدیران این دانشگاه مورد بهره برداری قرار گرفته است.
شایان ذکر است که در پایان تجمع دیروز بیانیه‌ای نیز از سوی دانشجویان صادر شده و آنان خطاب به مسئولیناین دانشگاه هشدار داده‌اند که «در صورت عدم نتیجه گیری از اعتراضات قانونی و مسالمت امیز، در گام بعدی نسبت به افشای نام مدیران سوء استفاده گر از اموال عمومی دانشگاه و غارتگران بیت المال در اقدام خواهند کرد.»
دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر