۱۳۹۰ شهریور ۲۳, چهارشنبه

بی خبری از نسرین ستوده و بازداشت وکیلش

article picture


رضا خندان: پنج هفته است که از نسرین ستوده خبر نداریم، وکیلش نیز چند روز پیش بازداشت شد.
همسر نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر با اشاره به اینکه ۵ هفته است در بی خبری کامل از او به سر می برند به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که این هفته نیز خانم ستوده، در ادامه اعتراضش به آنچه که در آخرین ملاقات برای خانواده اش اتفاق افتاده به سالن ملاقات نیامده است. رضا خندان همچنین از بازداشت وکیل پرونده همسرش اظهار نگرانی کرد و از دومین جلسه دادگاه ابطال پرونده همسرش در تاریخ ۲۷ شهریور ماه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که حداقل بتواند او را هفته آینده در راهروی دادگاه ببیند.
رضا خندان گفت:« متاسفانه این هفته هم با بچه ها روز یکشنبه به زندان رفتیم اما نتوانستیم او را ببینیم. فقط از طریق خانواده های هم بندی همسرم با خبر شدیم که ظاهرا حالش خوب است. چون ارتباط تلفنی هم قطع است عملا ۵ هفته است که از اوهیچ خبری نداریم. نه او را دیده ایم و نه صدایش را شنیده ایم.»
رضا خندان با اشاره به بازداشت وکیل همسرش در روزهای گذشته گفت:«من توسط آقای عبدالفتاح سلطانی از رفتار ماموران زندان در آخرین ملاقات کابینی مان با خانم ستوده شکایت کرده بودم که متاسفانه ایشان الان بازداشت شده اند و حالا دیگر نمی دانم چه کنم. اصلا ایشان وکیل همسرم بودند که از این لحاظ هم ما با نبودشان به مشکل برخورد خواهیم کرد.»
همسر نسرین ستوده همچنین از دومین جلسه دادگاه رسیدگی به ابطال پرونده وکالت همسرش در روز یکشنبه هفته آینده خبر داد و گفت:« یکشنبه هفته دیگر یعنی روز ملاقات زندانیان اوین ، دومین جلسه دادگاه خانم ستوده در کانون وکلا دادگستری هم اعلام شده است. حالا دیگر نمی دانم هفته آینده چه می شود، آیا می توانم او را در راهروی دادگاه ملاقات کنم یا نه.»
نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر که به ۱۱ سال زندان محکوم شده است، روز یکشنبه ۸ خرداد ماه امسال نیز اولین جلسه ی دادگاه مربوط به ابطال پرونده وکالتش بود. این حقوقدان اکنون در بند نسوان زندان اوین به سر می برد و به دلیل بی حرمتی به خود و خانواده اش در آخرین ملاقات کابینیش از ملاقات های بعدی تا اصلاح وضعیت صرفنظر کرده است.همسر خانم ستوده به علت داشتن دفترچه یادداشتی در زمان ملاقات کابینی که وسایل مورد نیاز همسرش را در آنها یادداشت می کرده به همراه دو فرزند خردسالش و خواهر همسرش ۵ ساعت بازداشت بود و در نهایت خواهر خانم ستوده در مشاجره ای بین مامور زن زندان مورد ضرب وشتم قرار گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر