۱۳۹۰ دی ۲۸, چهارشنبه

شیخ معلون: نفی ولایت فقیه در حد شرک به خداست


خبرگزاری مهر: امام جمعه میاندرود گفت: رد و نقض حرف و فعل ولایت فقیه در حد شرک به خدا است.
سید مجتبی رسولی شامگاه سه شنبه در مراسم عزاداری بیت آیت الله صالحی مازندرانی با انتقاد شدید از سخنان میهمان برنامه پارک ملت و اظهار تاسف از مدیران رسانه ملی اظهار داشت: طبق فرمایش امام صادق (ع) درمقبوله عمربن حنظه رد و نقض حرف و فعل ولی فقیه در حد شرک به خدا است.
وی با بیان اینکه اطاعت از ولی فقیه اطاعت از خداوند است افزود: امروز در عصر غیبت در جامعه ای زندگی می کنیم که سکاندار آن ولی فقیه است و اگر او نباشد هیچ نهادی مشروعیت نخواهد داشت.
امام جمعه میاندرود گفت: این ولایت فقیه است که به حکومت اسلامی معنا می بخشد و اگر نباشد حکومت اسلامی مفهومی ندارد.
وی ادامه داد: در جامعه اسلامی مراجع و علما دین امنا ملت هستند و با استناد به آیات و روایات امر ولی فقیه را امر امام معصوم برشمرده اند و حال اینکه در رسانه ملی برخی افراد به اصطلاح روشنفکر در مقابل ولی فقیه می ایستند و موضع می گیرند.


رسولی، کج فهمی این افراد از روایات اسلامی و ولایت فقیه را دلیل این امر دانست و گفت: مشروعیت به امضا و تایید دین است و حتی در کشورهای غیر اسلامی نیز قوانین رسمی آن کشور مشروعیت موضوعی را تایید می کند.
وی با ابراز تاسف از اینکه این افراد معنای مقبولیت و مشروعیت را نمی فهمند افزود:در زمان حضرت علی (ع) مقبولیت مردم بود که امام معصوم را 25 سال خانه نشین کرد و حال آنکه شرع و دین او را امام و ولی امر معرفی کرده بود.
امام جمعه میاندرود گفت: جای نگرانی است که آین آقا زمانی نماینده مجلس بوده است و امروز کسانی که با این تز و تفکر وارد مجلس شوند دلسوزی به حال مردم نخواهند کرد.
رسولی ادامه داد: همه کسانی که امروز از فیلتر دستگاه اجرایی عبور کرده اند مسلمان و مومن اند اما نباید تنها به همین امر بسنده کرد، بلکه التزام عملی به ولایت فقیه لازم است.
وی ابراز داشت: شخصی در رسانه بدترین اهانت ها را در قالب لغات و کلمات به ولی فقیه می کند و مجری و کارگردان برنامه و مدیران شبکه ملی هیچ واکنشی نشان نمی دهند که این جای نگرانی است.
رسولی با بیان اینکه ملت و مردم ما سینه چالاک ولایت و رهبری هستند افزود: در ایام حساس انتخابات نباید فضا را برای افراد معلوم الحال باز کرد که با هر سخن نسنجیده ای فضا را ملتهب کنند.
وی تکلیف مردم را در این انتخابات بسیار سخت عنوان کرد و گفت: باید با شناخت واقعی دوستدارن ولایت و دلسوزان نظام و رهبری، راه ورود افراد کج فهم و بیمار را برای ورود به مجلس شورای اسلامی بست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر