۱۳۹۰ دی ۲۸, چهارشنبه

دادگاه رسیدگی به اتهامات کوهیار گودرزی برگزار شد

article picture
جلسه رسیدگی به اتهامات کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر، صبح امروز در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار شد.
در این جلسه کوهیار گودرزی به اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه نظام» مورد محاکمه قرار گرفت. وی که به همراه وکیل خود در دادگاه حضور یافته بود، در برابر اتهامات وارده به دفاع از خود پرداخت.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، کوهیار گودرزی، در روز ۹ مردادماه در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی علی‌رغم پایان یافتن، بازجویی‌هایش، هم‌چنان در این بند به سر می‌برد و از انتقال او به بند ۳۵۰ جلوگیری شده است.
گودرزی پیش از این نیز در آذرماه ۸۸ در حالی که قصد سفر به شهر قم و حضور در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله منتظری را داشت، دستگیر و به تحمل یک سال زندان محکوم شدکه پس از سپری کردن دوران حبس خود از زندان آزاد شد.
پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت او در شهر کرمان دستگیر شده بود، اخیرا از سوی دادگاه به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است که این حکم با اعتراض وی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است. پروین مخترع هم‌اکنون در بند عمومی زندان کرمان به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر