۱۳۹۰ دی ۲۶, دوشنبه

سعید ابوتراب، فعال سابق دانشجویی دانشگاه شهرکرد، پس از دو روز بازداشت آزاد شد


گزارش ها از ایران حاکی از آن است که چهارشنبه گذشته، سعید ابوتراب فعال سابق دانشجوئی دانشگاه شهرکرد بازداشت و پس از ۲ روز بازجویی با قید وثیقه آزاد شده است.
بنا بر گزارش های رسیده به دانشجونیوز، در آستانه ی انتخابات مجلس نهم، فضای شهرکرد امنیتی بوده و فشار ها بر فعالین دانشجویی دانشگاه شهرکرد افزایش یافته است. سعید ابوتراب که در سال گذشته به اتهام شرکت در تجمع 25 بهمن بازداشت و به اداره ی اطلاعات شهرکرد منتقل شده بود بار دیگر و پس از گذشت یک سال چهارشنبه ی هفته ی گذشته به اداره ی اطلاعات استان اصفهان احضار شد. وی پس از ساعت ها بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات واقع در زندان دستگرد منتقل و پس از گذشت 2 روز با قید وثیقه آزاد شد.
به گزارش دانشجونیوز اتهام تفهیم شده به سعید ابوتراب در اطلاعات اصفهان شرکت در تجمعات غیر قانونی و نوشتن بیانیه بر علیه نظام بوده است. این در حالیست که سال گذشته سعید ابوتراب به همین اتهام بازداشت و به اداره ی اطلاعات شهرکرد منتقل و حدودا 30 ساعت مورد بازجویی قرار گرفت و از این اتهام تبرئه شده بود.
گفتنی است که سعید ابوتراب بعد از فارغ التحصیلی هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته و در حال گذراندن دوران سربازی خود بوده است.
لازم به ذکر است که در ماه های اخیر فشارهای حراست و اطلاعات استان بر فعالین دانشجویی دانشگاه شهرکرد افزایش یافته است و پس از موضوع پیدا شدن کرم در غذای سلف دانشجویان پسر و پیدا شدن سوسک و موی سر در غذای سلف دانشجویان دختر این دانشگاه و تجمعات اعتراض آمیز دانشجویان، ده ها نفر به کمیته ی انضباطی دانشگاه احضار و با احکام سنگین انضباطی ( دو ترم تعلیق ) مواجه شدند. گفتنی است که سید عماد هاشمی فعال فرهنگی دانشگاه شهرکرد نیز به اتهام شرکت در تجمع غیر قانونی 1 اسفند با حکم 2 ترم محرومیت از امور رفاهی مواجه شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر