۱۳۹۰ دی ۲۸, چهارشنبه

در پی فشار گروهای فشار: علایی و افروغ مجبور به اعلام تبعیت از خامنه‌ای شدند

article picture


پس از فشار همه‌جانبه حامیان رهبر جمهوری اسلامی: علایی و افروغ مجبور به اعلام تبعیت از خامنه‌ای شدند
دیگربان:حسین علایی و عماد افروغ در پی فشار همه‌‌جانبه حامیان علی خامنه‌ای در واکنش به انتقاد‌های آن‌ها از جمهوری اسلامی٬ اعلام کردند به ولایت فقیه اعتقاد دارند.
آقای علایی در یک هفته گذشته و آقای افروغ طی دو روز گذشته از سوی حامیان رهبری جمهوری اسلامی به خاطر طرح برخی مسائل انتقادی از نظام و رهبر تحت فشار و حمله قرار گرفته‌اند.
حسین علایی نویسنده یادداشت جنجالی ۱۹ دی روزنامه اطلاعات در سومین نامه خود در ‌‌نهایت به نام علی خامنه‌ای اشاره کرده و نوشته که همراه و مطیع ولایت فقیه است.
علایی همچنین با انتشار نامه‌ای دیگر خطاب به حسین شریعتمداری٬ اعلام کرده که برخلاف ادعای مدیرمسئول روزنامه کیهان٬ یادداشت وی در روز ۱۹ دی در روزنامه اطلاعات «دیکته» نبوده است.
روزنامه اطلاعات نیز هشت روز پس از انتشار یادداشت جنجالی٬ با انتشار متنی اعلام کرده درج مطلب نوشته شده توسط حسین علایی در این روزنامه بدون مطالعه صورت گرفته است.
اطلاعات همچنین از کسانی که به خاطر انتشار این یادداشت «دچار رنجش و نگرانی و شبهه شده‌اند»٬ عذرخواهی کرده است.


عماد افروغ نماینده سابق مجلس نیز که در یک برنامه تلویزیونی نسبت به تبدیل جمهوری اسلامی به حکومت امویان هشدار داده بود٬ روز سه‌شنبه (۲۷ دی) پس از حملات گسترده محافظه‌کاران مجبور به ارائه توضیحاتی درباره اظهاراتش شده است.
آقای افروغ گفته است: «اصل ولایت فقیه منادی حاکمیت خدا در قالب رهنمود‌ها و قواعد الهی، آزاداندیشی و حقیقت گرایی و‌‌ رها شدن از قید و بندهای کاذب است.»
وی همچنین با انتقاد از حملات گسترده به منتقدان وضع موجود در جمهوری اسلامی افزوده است: «کار به جایی رسیده که حرمت تمام افرادی که عمری در خدمت این نظام و امام راحل و مقام معظم رهبری بوده‌اند با بیان یک انتقاد یا نظر خاص شکسته می‌شود.»
دامنه برخورد با منتقدان علی خامنه‌ای پس از آغاز اعتراض‌‌ها به نتیجه جنجال برانگیز انتخابات سال ۱۳۸۸ مدت‌هاست به درون جریان محافظه‌کاران و نیروی‌های حزب‌الله کشیده شده است.
طی ماه‌های اخیر ماموران امنیتی با چندین وبلاگ‌نویس محافظه‌کار به خاطر طرح برخی انتقاد‌ها علیه رهبر جمهوری اسلامی برخورد کرده و وبلاگ‌های آن‌ها را نیز مسدود کرده‌اند.
در طول دو سال گذشته هزینه انتقاد‌ها و اعتراض‌ها به تصمیمات و دستورات رهبر جمهوری اسلامی بیشتر از سال‌های گذشته شده است.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر